Pochwała prostoty, czyli posesja w stylu modernistycznym

flyprpr  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Styl modernistyczny, choć swoje korzenie ma w początkach XX wieku, wciąż należy do najpopularniejszych trendów w architekturze. Zamiłowanie do geometrycznych form, funkcjonalnych rozwiązań i wielkopowierzchniowych płaszczyzn widoczne jest jednak nie tylko we współczesnym budownictwie mieszkalnym, ale również w sposobie aranżacji przestrzeni wokół domów. Jak w prosty sposób stworzyć modernistyczny klimat na terenie swojej posesji? Pomóc w tym mogą wysokiej jakości betonowe kostki z linii Monocolor firmy Libet.

Hasło "modernizm"  większości z nas kojarzy się z trzema określeniami: prostotą, funkcjonalnością i monochromatycznymi barwami. Zaprojektowane w tym duchu budynki zachwycają bowiem regularnym kształtem, pozbawioną zbędnych zdobień i ornamentów fasadą, a także dużą ilością światła i otwartej przestrzeni. Jeżeli chodzi o wykorzystywane materiały to dominuje drewno, stal i szkło, a także beton, czyli produkty umożliwiające stworzenie gładkich i skromnych w odbiorze powierzchni. Z drugiej strony takie surowce doskonale nadają się do tworzenia ażurowych, harmonizujących z naturą konstrukcji, które nieco łagodzą surowe oblicze modernizmu. Podobne zasady aranżacyjne obowiązują w przypadku terenu wokół domu, ponieważ styl ten dąży do zatarcia granicy pomiędzy różnymi elementami otoczenia zewnętrznego. Nowoczesna przestrzeń wokół budynku powinna zatem być prosta, maksymalnie otwarta i pozbawiona niepotrzebnych elementów ozdobnych. Królować w niej mogą również duże formaty – wielopowierzchniowe okna czy płyty i panele w rozmiarze XL.

Styl modern w kilku odsłonach

Doskonałym sposobem na stworzenie na własnej posesji klimatu modern, a zatem wykreowanie minimalistycznych przestrzeni i jednoczesne zapewnienie łagodnych przejść między różnymi strefami funkcjonalnymi, jest sięgnięcie po materiały nawierzchniowe firmy Libet. Szczególnie dobrze sprawdzą się betonowe elementy z nowej linii Monocolor, np. Pepito, Iberia, Cadena Eco i Stream Line, a także Innovatio i Vertigo Lungo. Wszystkie zaprojektowane zostały w klimacie nowoczesnym, zatem przyciągają wzrok prostymi kształtami, kontrastową kolorystyką oraz pozbawioną zdobień strukturą. Kostka Iberia to propozycja dla osób, które nie boją się kreatywnych rozwiązań i chcą na terenie swojej posesji nieco pobawić się konwencją. Wybierając elementy z tej kolekcji można bowiem tworzyć zarówno proste i zwarte układy, jak i ułożyć ażurową nawierzchnię, spełniającą nie tylko modernistyczne, ale również ekologiczne standardy. Niewielka, filigranowa kostka Pepito to z kolei prawdziwa kwintesencja nowoczesności. Z uwagi na kwadratową formę i ciemną kolorystykę (barwa antracytowa), jest ona wprost stworzona do układania geometrycznych wzorów. Pepito doskonale prezentuje się samodzielnie, a także w połączeniu z wielkoformatowymi płytami, tworząc ciekawą, kontrastową nawierzchnię. Przeciwieństwem, a zarazem świetnym uzupełnieniem, małej kostki są płyty Innovatio, których wydłużona forma (wymiary to 80x20x8cm) doskonale potrafi podkreślić stylistykę modernistycznych brył. Elementy z tej kolekcji, dzięki połączeniu oryginalnego designu z wysoką funkcjonalnością, sprawdzą się zarówno na prywatnych ogrodach, jak i w przestrzeni miejskiej. Kolejne z propozycji firmy Libet, które warto wykorzystać podczas projektowania posesji w stylu nowoczesnym, to kostka Stream Line oraz cztery produkty z kolekcji Cadena Eco (dwa pełne i dwa ażurowe). W obu przypadkach zaskakiwać może niezwykle oryginalny kształt poszczególnych elementów, które z pozoru odbiegają od kanonu. Okazuje się jednak, że inspirowana naturą forma kostek, struktura surowego betonu oraz zdecydowane barwy idealnie oddają klimat modernizmu. Ostatnią propozycją, po którą warto sięgnąć podczas prac projektowych są elementy Vertigo Lungo o smukłej linii i rozmiarze XL (20x60x8 cm). Kostka ta kształtem przypomina prostokąt, a jej dużą zaletą są specjalne odstępniki, pozwalające na bezproblemowy odpływ wody do gruntu. Vertigo Lungo, podobnie jak kostki Stream Line oraz Cadena Eco, pozwalają na zbudowanie ekologicznej przestrzeni, a to jeden z głównych celów nowoczesnych aranżacji.

Funkcjonalność przede wszystkim!

Projektując przydomową przestrzeń w klimacie modern warto pamiętać, że kluczem do sukcesu jest nie tylko wybór produktów spełniających wizualne standardy stylu, ale również materiałów maksymalnie praktycznych i uniwersalnych. Jedną z podstaw nurtu jest przecież funkcjonalność, a pod tym podjęciem kryje się przede wszystkim komfort użytkowania przestrzeni. Betonowe elementy z linii Monocolor firmy Libet cechują się doskonałą wytrzymałością, trwałością i odpornością, zatem z powodzeniem można stosować je na terenie całej posesji. Jednolita nawierzchnia w strefie rekreacyjnej ogrodu, na podjeździe garażowym i traktach komunikacyjnych pomoże w osiągnięciu wizualnej spójności, tak charakterystycznej dla stylu modernistycznego.

Więcej informacji na temat produktów firmy Libet znaleźć można na stronie www.libet.pl

Libet S.A. to lider w segmencie kostek Premium i innych betonowych materiałów nawierzchniowych na polskim rynku. Pełniąc rolę trendesettera wyznacza kierunki rozwoju rynku. Produkty sygnowane marką Libet wyróżniają się nie tylko doskonałymi parametrami technicznymi, ale również innowacyjnością i ciekawym wzornictwem. W równym stopniu stają się ozdobą posesji prywatnych, jak i przestrzeni publicznych. Wysoki poziom jakościowy i estetyczny wyrobów wrocławskiej firmy jest zasługą m.in. nowoczesnego parku maszynowego oraz wykorzystywania najnowszych technologii i odpowiednio selekcjonowanych surowców. Swój udział mają w tym także laboratoria, istniejące przy każdym z 15 zakładów produkcyjnych, które nadzorują przebieg procesu produkcji, wdrażają nowe procedury i pracują nad własnymi, nowatorskimi rozwiązaniami.

Libet S.A.

Powstańców Śląskich 5

53-332 Wrocław

Dział Obsługi Klienta - infolinia: 801 542 381

www.libet.pl 

 

https://www.facebook.com/RozmowyNaTarasie    

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady