Marzenia się spełniają, czyli Mikołajki w SOS Wioskach Dziecięcych

mwymn  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Klocki, deskorolki, odtwarzacze mp4 – takie mikołajkowe życzenia w swoich listach spisały dzieci wychowujące się w SOS Wioskach Dziecięcych. Jak co roku znaleźli się ludzie dobrej woli, którzy pomogli te małe marzenia spełnić.

Dla dzieci zazwyczaj święta bez prezentów to nie święta. Ten element gwiazdkowego czasu jest dla nich szczególnie ważny – upominki, na które czekają cały rok pozwalają poczuć im prawdziwą magię Świąt.  Podopieczni SOS Wiosek Dziecięcych, którzy z różnych powodów nie wychowują się w domu rodzinnym, a z jedną z Rodzin SOS, jak każde dzieci mają marzenia gwiazdkowe, które w rodzinie SOS gdzie wychowuje się od 5 do 8 dzieci nie zawsze może być spełnione ze względów finansowych. W spełnieniu tych marzeń pomagają ludzie dobrej woli..

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce to dobroczynna organizacja międzynarodowa, która w Polsce działa od 1984 roku. Jej celem jest pomoc osieroconym, opuszczonym czy zagrożonym utrata rodziców dzieciom. By im pomagać, tworzy  SOS  Wioski Dziecięce, czyli osiedla kilkunastu domów. W każdym z nich mieszka oddzielna Rodzina SOS, a nowi rodzice dbają o to, by dzieci czuły się kochane i zadbane. W Polsce mamy 4 takie w SOS Wioski – w Kraśniku, Biłgoraju, Siedlcach i Karlinie.

Co roku podopieczni Wiosek Dziecięcych piszą listy do św. Mikołaja, pisząc o swoich małych i dużych marzeniach. Listy te trafiają potem do firm, które chcą zostać Świętym Mikołajem i sprawić  dzieciom trochę radości na Święta. Jedną z firm, które zdecydowały się wspomóc SOS Wioski Dziecięce w tej akcji jest Profi Credit Polska S.A. Spółka wspiera Stowarzyszenie SOS od czerwca tego roku, a w akcji świątecznej wzięła udział po raz pierwszy.

Od kiedy usłyszeliśmy o Wioskach Dziecięcych SOS, wiedzieliśmy, że to inicjatywa, którą warto popierać – mówi Jarosław Chęciński, Dyrektor Wykonawczy Profi Credit Polska S.A. Lubimy pomagać, więc nasi pracownicy bardzo chętnie włączyli się w akcję Mikołaj. Zarówno indywidualnie jak i grupowo przygotowali  paczki, zgodnie z wszelkimi życzeniami zawartymi w listach. Nie przeraziły nas nawet prośby o zabawki, o których istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia – śmieje się Chęciński. Cieszę się, że tak dużo osób z naszej firmy pokazało swoje wielkie serce i chęć pomocy – dodaje.

W tegoroczną akcję Mikołaj w Profi Credit zaangażowało się ponad 120 osób, które przygotowało prezenty dla aż 76 dzieciaków z SOS Wiosek Dziecięcych. Paczki trafiły głównie do podopiecznych rodzin w Kraśniku i Biłgoraju. Wśród prezentów znalazły się odtwarzacze mp4, głośniki bezprzewodowe na bluetooth, hulajnogi, rolki, klocki czy słodycze. Dziecięce marzenia po raz kolejny zostały spełnione, a wystarczyła do tego tyko grupa chętnych do pomocy osób, nieobojętnych na losy innych.

Dla dzieci wychowujących się w pieczy zastępczej  szczególnie ważnym jest, by poczuć ciepło rodzinne w czasie Świąt. Otrzymanie upragnionego upominku daje nie tylko radość z posiadania pewnej rzeczy, ale wzmacnia poczucie własnej wartości.  Dziecko czuje, że zasługuje na to, by ktoś je obdarował.  Święta to czas pomagania, dlatego czemu nie wziąć przykładu z firm czy instytucji, które organizują mikołajkowe akcje dla dzieciaków? Sami również możemy wspomóc najbliższe naszemu sercu fundacje i stowarzyszenia datkiem bądź upominkiem. W końcu radość i  wdzięczność dzieci są tego warte. Dlatego też jest kilka sposobów, na które możemy wesprzeć  SOS Wioski Dziecięce.

 Pierwszym ze sposobów jest wpłacenie jednorazowego datku na konto stowarzyszenia bądź  odliczenie podatku od dochodów i przeznaczenie na cele SOS. Jeśli chcielibyśmy wspierać inicjatywę regularnie, możemy zostać członkiem Klubu Przyjaciół SOS i wysyłać cyklicznie wybraną przez nas kwotę na rzecz dzieci i ich rodzin. Chcąc pomóc bardziej nietypowo, można zjeść posiłek w jednym z lokali, które należą do programu „Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz!”. Z każdej wydanej przez nas kwoty 10% trafia bezpośrednio do SOS Wiosek Dziecięcych, a listę restauracji i kawiarni biorących udział w akcji znajdziemy na stronie Stowarzyszenia.

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce można odnaleźć na stronie www.wioskisos.org

Watro też obejrzeć spot zachęcający do wspierania SOS Wiosek dziecięcych: https://www.youtube.com/watch?v=sX4fKUFeif8

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady