Najnowsze porady: Szkoła

Znaleziono: 28
(bez nazwy) Jak dobrze napisać wypracowanie i na co zwrócić uwagę?
Poradopedia.pl | 2020-02-29
Uczniowie, którzy mają wystarczająco dużo czasu, twierdzą, że brakuje im umiejętności niezbędnych do opracowania dobrego wypracowanie. Czasami twierdzą, że pisanie jest nudne i nawet nie wiedzą od czego zacząć. Dzięki tym prostym wskazówkom i poradom możesz z powodzeniem i pewnie napisać swoje wypracowanie. czytaj »
Porada id 5947 Stawiamy na edukację i rozwój dzieci. Jak pomaga Fundacja Dorastaj z Nami?
havaspr | 2018-03-28
Wybór odpowiedniej ścieżki rozwoju dziecka to odpowiedzialne zadanie, które może mieć znaczący wpływ na jego wybory dotyczące studiów czy pierwszej pracy w dorosłym życiu. czytaj »
dziecko z książką Top 6 najlepsze żłobki w Krakowie
Poradzimy | 2017-10-03
Nie zawsze rodzice posyłający swoje maluchy do żłobka wiedzą, jak wybrać najlepszą placówkę. Na jakie elementy i aspekty oferty zwracać uwagę? Co, poza ceną czesnego, powinniśmy sprawdzić? Jakich placówek unikać? Postanowiliśmy dokonać zestawienia kilku najlepszych żłobków krakowskich. czytaj »
Dzieci w przedszkolu MegaMisja Fundacji Orange pomoże świetlicom szkolnym
KarolinaNowosielska | 2016-03-31
Większość rodziców twierdzi, że internet i technologie są szansą na ciekawszą edukację ich dzieci. 80 proc. uznaje szkolne świetlice za właściwe miejsce do tego, aby uczyć najmłodszych bezpiecznego korzystania z nowych mediów – wynika z sondażu MillwardBrown dla Fundacji Orange. Do 29 kwietnia szkoły mogą zgłaszać się do programu MegaMisja, w ramach którego poprowadzą w świetlicach zajęcia edukacji cyfrowej przy wsparciu Fundacji. czytaj »
Dmuchawce i dziecko Przygotowujemy kącik nauki dla dziecka
ciekawe_informacje | 2014-08-27
Pierwszy szkolny dzwonek już niebawem, warto więc zorganizować dziecku funkcjonalne i przytulne miejsce do odrabiania zadań domowych. Przedstawiamy kilka porad, jak sprawić, by nauka w domu była efektywna i przyjemna. czytaj »
Na ostatni dzwonek
inplusPR | 2013-05-29
Kiedy do końca roku szkolnego pozostało niewiele czasu, problemy w nauce stają się szczególnie kłopotliwe. Dlaczego niektórym uczenie się sprawia więcej problemu? I co mogą w takiej sytuacji poradzić rodzice? czytaj »
Książki Wyprawka szkolna 2012/2013
Poradopedia.pl | 2012-08-06
W roku szkolnym 2012/2013 można ubiegać się o dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów. Z naszej porady dowiesz się m.in.: o tym, jaka jest wartość pomocy, a także gdzie i kiedy należy złożyć wniosek o zwrot kosztów. czytaj »
Nauka z dzieckiem Co sześciolatek powinien umieć, zanim pójdzie do szkoły?
Poradopedia.pl | 2012-04-28
Wahasz się, czy wysłać swojego sześciolatka do szkoły? Podpowiadamy, jakie cechy i zachowania świadczą o gotowości dziecka do podjęcia nauki w pierwszej klasie podstawówki. czytaj »
Dzieci w szkole - bullying Bullying w szkole - co to takiego?
Poradopedia.pl | 2012-03-13
Przemoc w szkole nie jest nowym zjawiskiem. Jeśli Twoje dziecko sprawia wrażenie nieszczęśliwego, często prosi Cię o pieniądze lub boi się chodzić do szkoły - nie bagatelizuj tego. Być może macie do czynienia z bullyingiem. czytaj »
Pisanie listów Przesądy studniówkowe i maturalne
Poradopedia.pl | 2012-01-09
Piszesz w tym roku maturę? Przeczytaj naszą poradę i poznaj moc studniówkowych i maturalnych przesądów. czytaj »
Znaleziono: 28