Top 6 najlepsze żłobki w Krakowie

Poradzimy  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Nie zawsze rodzice posyłający swoje maluchy do żłobka wiedzą, jak wybrać najlepszą placówkę. Na jakie elementy i aspekty oferty zwracać uwagę? Co, poza ceną czesnego, powinniśmy sprawdzić? Jakich placówek unikać? Postanowiliśmy dokonać zestawienia kilku najlepszych żłobków krakowskich. 

att/2017/10/03/5790_3-719.jpg

 

1. Żłobek Cioci Ani

att/2017/10/03/5790_zlobek-krakow.jpg

Budynek, w którym mieści się żłobek, posiada wszystkie konieczne pozwolenia (w tym od Straży Pożarnej i Sanepidu), a sprzęt jest atestowany: wyparzarka do naczyń, wyposażenie sal zabaw i placu na zewnątrz, a toalety i umeblowanie są dostosowane do wymagań małych dzieci.

Żłobek Cioci Ani jest czynny codziennie od godziny 7 do 18. To oznacza, że bez problemu zdążysz rano do pracy, a po niej - nie musisz wracać po malucha w pośpiechu.

Nie mniej istotny jest fakt, że żłobek posiada własny teren zielony, na którym zorganizowano plac zabaw. Dzieci sporo czasu, każdego dnia, przebywają na zewnątrz.

Bez zarzutu także są kwalifikacje personelu: pracują tu nauczyciele z wykształceniem pedagogicznym oraz pielęgniarka i dietetyk.

W cenie czesnego żłobek proponuje dzieciom gry i zabawy edukacyjne dostosowane do wieku, zajęcia rozwijające motorykę, zajęcia rozluźniające i wiele innych.

Według cennika, opieka nad maluszkiem przez czas nie dłuższy niż 10 godzin dziennie kosztuje 589 zł bez wyżywienia. W rankingu najlepszych żłobków w Krakowie, prywatny Żłobek Cioci Ani zajmuje pierwsze miejsce.

 

2. Żłobek prywatny “Śpioszek”


att/2017/10/03/5790_spioszek.PNG

Na stronie internetowej nie zostały podane informacje o tym, czy żłobek posiada własny ogródek czy też nie. Po obejrzeniu opublikowanych zdjęć pozostaje nam wysnuć wniosek, że nie. Poza tym jednak wszystko jest na swoim miejscu: pozwolenia, certyfikaty i atestowany sprzęt.

Żłobek czynny w godzinach od 7 do 17 - czyli podobnie jak żłobek Cioci Ani, jedynie godzinę krócej. Jeśli na drogach nie ma utrudnień, spokojnie dojedziesz z pracy po dziecko.

W żłobku pracują dwie opiekunki, mogące pochwalić się doskonałym wykształceniem i kursami pedagogicznymi. Niestety brak informacji na temat tego, czy w żłobku zatrudniona jest pielęgniarka.

I tu oferta zajęć jest podobna jak w każdym innym żłobku: czytanie bajeczek, zajęcia ogólnorozwojowe, rytmika, plastyka.

W cennik trzeba się mocno zagłębić, by sprawdzić cenę jaką będziemy musieli zapłacić za pobyt dziecka. Przyjmujemy, że będzie ono przebywało w żłobku do 10 godzin dziennie i nie przysługuje nam dotacja - wówczas zapłacimy 900 złotych.

 

3. “Tęczowy Żłobek”


att/2017/10/03/5790_teczowy.PNG

Od strony formalności także ten żłobek może poszczycić się spełnieniem wszystkich norm i wymagań stawianych placówkom sprawującym opiekę nad dziećmi do lat trzech. Żłobek ten jednak, podobnie jak poprzedni “Śpioszek” nie ma własnego ogródka. Aby skorzystać z możliwości ruchu na świeżym powietrzu, dzieci muszą więc przejść ulicami na plac zabaw.

Placówka otwarta jest w godzinach od 7 do 17. Pracownicy oczywiście są odpowiednio wykwalifikowani i wykształceni, z dziećmi pracuje logopeda i, w razie konieczności, pielęgniarka.

Jeśli chodzi o zajęcia oferowane dzieciom - są to zabawy dydaktyczne, ogólnorozwojowe, rytmika, itd.

Ciekawym rozwiązaniem jest w tym żłobku podział obiadu na dwie części - zupa podawana o godzinie 11.30, a drugie danie o 13.45.

Czesne w wysokości 890 złotych - przy pobycie dziecka do 10 godzin dziennie, bez dotacji.

 

Przedstawione wyżej żłobki prywatne to placówki sprawdzone i cieszące się dobrą opinią rodziców. Naszym zdaniem jednak zdecydowanie prowadzi żłobek “Cioci Ani” - ma własny, ogrodzony ogródek, i najniższe czesne. Sprawdźmy teraz, co oferują dzieciom żłobki publiczne - część z rodziców będzie przecież celowała jedynie w nie. Oto porównanie trzech najpopularniejszych w Krakowie żłobków publicznych.

 

4. Żłobek Samorządowy nr 18 przy ulicy Mazowieckiej 30a

 

Ten żłobek ma dwie niezaprzeczalne zalety: własny ogródek oraz kuchnię - posiłki zapewne są o wiele smaczniejsze niż te zamawiane w firmie cateringowej, a dzieci mogą korzystać z zabaw na świeżym powietrzu dłużej niż te, które muszą na plac zabaw dojść. W budynku znajduje się także wózkownia, której zalety rozumieją wszyscy rodzice, którzy kiedykolwiek musieli zostawiać wózek dziecięcy na ulicy lub zabierać ze sobą do pracy.

Kadra oczywiście posiada stosowne wykształcenie i doświadczenie. W żłobku pracują także panie pokojowe, które pomagają maluchom przy codziennych czynnościach.

Myli się ten, kto myśli, że żłobek publiczny jest bezpłatny. Obowiązuje odpłatność za opiekę w wysokości 199 zł miesięcznie, bez wyżywienia.

 

5. Żłobek Samorządowy nr 33 przy ulicy Żółkiewskiego 15


Także ten żłobek posiada własny ogródek oraz kuchnię, a także pralnię.

Zajęcia oferowane dzieciom to zabawy ogólnorozwojowe, rytmika, plastyka.

Jadłospis przygotowuje dietetyk, i prezentuje się on naprawdę obiecująco - znajdują się w nim owoce i warzywa, produkty zbożowe, nabiał i mięso.

Pomieszczenia są przestronne, czyste i jasne,a zabawki - nowe.

Niestety, na stronie internetowej żłobka brak jakiejkolwiek informacji na temat odpłatności za opiekę nad dzieckiem. Jednak można przypuszczać, że jest to kwota zbliżona do podawanych przez żłobek nr 18 - 199 złotych miesięcznie.

 

6. Żłobek Samorządowy nr 22 na os.Tysiąclecia 14

 


To żłobek z czterdziestoletnią tradycją, lecz nie wygląda jakby zatrzymał się w czasie - sale są odświeżone, pięknie wyposażone, jasne i przestronne.

Żłobek otwarty w godzinach od 6 do 17 - przystosowany jest do potrzeb rodziców pracujących w różnych godzinach.

Ciekawe zajęcia wyróżniają tę placówkę na tle innych publicznych żłobków: dzieci, poza zajęciami podstawowymi, mogą korzystać z zajęć z ceramiki czy teatralnych. Organizowane są także bale karnawałowe, mikołajkowe i inne.

Niestety, jedyną formą aktywności na świeżym powietrzu jest godzinny spacer.

Obowiązuje comiesięczna opłata w wysokości 199 złotych, bez wyżywienia.

 

Oto zestawienie sześciu, naszym zdaniem najbardziej obiecujących, żłobków. To Wy, rodzice, wybierzecie ten, który spełnia Wasze potrzeby i oczekiwania.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1
~Ania | 2019-08-02 16:19
a ja mogę polecić Akademię Słoneczny Kąt w Krakowie.
jestem bardzo zadowolona z tej placówki

Najnowsze porady