Dlaczego warto posiadać uprawnienia VLOS i BVLOS

Kampanie  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Zwykliśmy postrzegać drony jako zabawki dla starszych dzieci i dorosłych. Wymagające pewnej ręki, dobrej koordynacji i refleksu - ale jednak zabawki. Mało kto zdaje sobie sprawę, że drony mają także zastosowanie w biznesie. W jaki sposób można więc zarabiać na dronach i jakie jest ich wykorzystanie w biznesie?

Mała firma, działalność jednoosobowa

Jeszcze kilka lat temu nikt by nie pomyślał, że za pomocą drona można przygotować relację ze ślubu. A dron wyposażony w kamerę zrobi mnóstwo zdjęć i nagra wiele godzin filmu, wykorzystując do tego ujęcia, które niedostępne są dla kamerzysty. Taka relacja ze ślubu czy innej ważnej uroczystości pozostanie absolutnie unikatową pamiątką dla uczestników wydarzenia.

Drony coraz chętniej wykorzystywane są także przez pośredników sprzedaży nieruchomości. Pozwalają uzyskać pełny obraz działki, która ma być przedmiotem transakcji, a także obejrzeć ją szczegółowo bez konieczności urządzania wielogodzinnych wędrówek. W tym miejscu warto wspomnieć także o deweloperach, którzy mogą na bieżąco relacjonować postępy w budowie nowego osiedla.
Telewizja

Do tej pory, aby pokazać z lotu ptaka korek na autostradzie, stacje telewizyjne zmuszone były korzystać z helikoptera wraz z załogą: pilotem oraz operatorem kamery. Drony zrewolucjonizowały także tę kategorię usług. Wysłanie w teren drona jest nieporównywalnie tańsze i prostsze organizacyjnie niż wysyłanie helikoptera. Można więc przypuszczać, że drony szybko i na stałe wyprą helikoptery transmisyjne używane przez stacje telewizyjne.

 


Firmy ochroniarskie

Dotychczas pracownicy ochrony zmuszeni byli osobiście patrolować pilnowane przez siebie tereny. Wiązało się to nie tylko z pewnym niebezpieczeństwem. Miało także tę wadę, że ochroniarz patrolować może tylko niewielki fragment terenu. Zastosowanie dronów zmieni to - ochroniarz będzie miał kontrolę nad znacznie większym obszarem, a jednocześnie nie będzie musiał opuszczać swego biura. Obecnie część firm ochroniarskich już testuje zastosowanie dronów w praktyce. 

Jeśli więc zamierzasz założyć własny biznes, a drony stanowią Twoją pasję - możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i zakupić własnego drona do zadań specjalnych. W Centrum - drony.pl znajdziesz nie tylko najwyższej jakości drony, masz także możliwość ukończenia kursu przygotowującego do państwowego egzaminu na operatora Bezzałogowych Statków Powietrznych.

 

 

Dlaczego warto wykonywać szkolenia

Każdy pasjonat latania dronem wie, jak wiele pozytywnych emocji wywołuje sterowanie tym bezzałogowym statkiem powietrznym. Jak się jednka okazuje, by móc sobie na taką przyjemność pozwolić, trzeba przejść odpowiedni kurs i zdać egzamin dający uprawnienia do swobodneg o latania i robienia zdjęć z wysokości. Możliwości mamy dwie, możemy wykonać kurs VLOS, który pozwala na sterowanie urządzeniem w zasięgu wzroku lub BVLOS dający możliwość latania poza zasięgiem widzenia. 

Oferta takich szkoleń skierowana jest dla osób, chcących poznać tematykę pilotażu, budowy oraz obsługi bezzałogowych statków powietrznych. Jak się okazuje, tego typu uprawnienia pozwalają nie tylko ciekawie spędzać wolny czas ale również urozmaicić swój biznes o nowe praktyczne rozwiązania. Drony doskonale sprawdzają się w rolnictwie precyzyjnym oraz geodezji. To właśnie dzięki nim, możesz wykonań najwyższej jakości zdjęcia i filmy z wysokości oraz wykonać ortofotomapy potrzebne w geodezji. Zdjęcia i filmy z powietrza otrzymane dzięki zastosowaniu profesjonalnych bezzałogowych statków powietrznych mogą być oryginalną i ciekawą formą reklamy, która przyciągnie odbiorcę i zachęci do skorzystania z usług Twojej firmy. Będziesz mógł w sposób innowacyjny przedstawić swoją ofertę oraz zaprezentować postęp wykonanych już prac. 
Jak widać, powszechne przeświadczenie, iż drony mogą nadawać się jedynie do zabawy i spełniania swojego hobby nie wiele mają wspólnego z rzeczywistością. Dzięki ciągłemu rozwojowi, coraz więceju właścicieli firm geodezyjnych, budowlanych i działalności rolniczych decyduje się na posiadanie właśnie takich uprawnień pozwalających na swobodne latanie dronem w zasięgu lub poza zasięgiem widzenia. Oryginalna i ciekawa reklama z powietrza może stać się pierwszym krokiem w drodze do sukcesu.

Polecane strony

Tutaj zdobędziesz uprawnienia potrzebne do latania dronem
Profesjonalne szkolenia VLOS i BVLOS

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady