GG, ICQ, Skype, Tlen - wiele komunikatorów, jeden program

rbrys  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 1)

Korzystając z komunikatorów szybko można napotkać na problem związany z tym, że któryś ze znajomych korzysta z innego komunikatora niż my. Często kończy się to instalacją kolejnego komunikatora na naszym komputerze, szybko także można zgubić się w pamiętaniu loginów i haseł do poszczególnych kont.

Dodatkowym problemem jest też to, że każdy komunikator zżera zasoby naszego komputera oraz zasypuje nas reklamami - po pewnym czasie korzystanie z nich zaczyna być prawdziwym problemem.

Rozwiązaniem tych problemów może być skorzystanie z jednego z programów umożliwiających korzystanie z paru komunikatorów naraz bez konieczności instalowania oddzielnych programów.

W tego typu programie można skonfigurować wszystkie nasze konta z poszczególnych komunikatorów i być jednocześnie zalogowanym na wszystkich z nich. Programy te zużywają także mniej zasobów naszego komputera i są w stanie odciążyć nas od reklam.

Konfiguracja kont dla poszczególnych komunikatorów odbywa się zazwyczaj poprzez instalację dodatków/plug-inów które można pobrać ze strony dostawcy oprogramowania.

Osobiście polecam dwa programy: komunikator AQQ oraz Miranda IM.

Adresy do stron tych komunikatorów zamieszczam poniżej.

Polecane strony

Komunikator AQQ
Polski program do korzystania z wielu komunikatorów naraz.
Miranda Instant Messenger
Program umożliwiający korzystanie z wszelkich komunikatorów dostępnych na całym świecie. Bardzo długie tradycje, mnóstwo dodatków, bardzo lekki w użyciu.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: