Jak wyłączyć filtr spamu w poczcie Google (Gmail)

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Poczta GMail bardzo dobrze radzi sobie ze spamem, czasami jednak do folderu SPAM wpada zbyt dużo wiadomości, a w innych sytuacjach możesz potrzebować całkowitego wyłączenia filtrów antyspamowych.

Po co wyłączać sprawdzanie spamu?

Może się zdarzyć, że do folder SPAM trafiają bardzo ważne dla Ciebie wiadomości i chcesz mieć pewność, że na pewno niczego nie przeoczysz. A być może wolisz oprzeć się na działaniu mechanizmu antyspamowego w Twoim ulubionym programie pocztowym. Bardzo dobrze jest także wyłączyć mechanizmy antyspamowe w przypadku przekierowania całej poczty z konta Google na inne - w przeciwnym wypadku jakaś ważna wiadomość może trafić do folderu SPAM konta, z którego przekierowujesz pocztę, czego nie będziesz mógł stwierdzić bez zalogowania się na to konto pocztowe.

Jak wyłączyć sprawdzanie spamu

Niestety obecnie w ustawieniach konta pocztowego Google brak prostej opcji pozwalającej wyłączyć sprawadzanie wiadomości pod kątem spamu. Na szczęście jest prosty sposób, który pozwala na zrobienie pewnego obejścia: filtry wiadoości.

Filtry wiadomości pozwalają każdemu użytkownikowi ustawić automatyczne działania na wiadomościach, np. możesz automatycznie usuwać pocztę z wybranych adresów lub zawierających określone słowo, przenosić wiadomości do wybranych katalogów, oznaczać je gwiazdką oraz wiele innych czynności.

Aby wyłączyć oznaczanie przez Google wiadomości jako spam i przenoszenie ich do folderu SPAM, wykonaj następujące czynności:

  1. Zaloguj się na swoje konto na www.gmail.com
  2. Wejdź w "Ustawienia" (znajdziesz w menu po kliknięciu ikonki z kółkiem zębatym),
  3. Wybierz zakładkę "Filtry"
  4. Wybierz "Utwórz nowy filtr"
  5. Pojawi się formularz z kryteriami wg jakich wiadomości mają być wyszukiwane. W polu "Od:" wpisz "*" (gwiazdkę), naciśnij "Utwórz filtr na podstawie tych kryteriów wyszukiwania"
  6. Pojawi się ostrzeżenie dotyczące "nieoczekiwanych wyników wyszukiwania za pomocą znaku *" - naciśnij "OK"
  7. Na kolejnym formularzu zaznacz opcję "Nigdy nie wysyłaj do spamu", naciśnij przycisk "Utwórz filtr".
  8. Gotowe!

Aby ponownie włączyć filtr spamu po prostu usuń filtr wchodząc w "Ustawienia", następnie zakładka "Filtry".

Pamiętaj, że jest to obejście, a nie oficjalny sposób wyłączenia spamu obsługiwany przez Google - może się zdarzyć, że wraz z rozwojem poczty Google ten sposób przestanie działać.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady