Najmniejsza na świecie kamera sieciowa HDTV typu bullet od Axis

planetpr  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

 

Axis Communications, światowy lider w dziedzinie sieciowego nadzoru wizyjnego, wprowadza do oferty kamerę sieciową AXIS M2014-E wielkości szminki do ust. Kompaktowa obudowa, łatwa obsługa i przystępna cena urządzenia sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie m.in. dla sklepów, butików, hoteli i małych biur.

 

 

Axis M2014-E jest zwartą kamerą HDTV typu bullet zaprojektowaną w sposób dający pełną elastyczność i łatwość montażu. Urządzenie jest przystosowane do instalacji w systemach nadzoru wewnątrz jak i na zewnątrz budynków, np. pod zadaszeniem - w miejscach narażonych na niewielkie działanie deszczu czy wody.

 

„Kamera sieciowa AXIS M2014-E, będąc najmniejszą kamerą HDTV typu bullet na rynku, jest idealna dla systemów nadzoru wizyjnego małej i średniej wielkości” – mówi Erik Frannlid, Dyrektor Produktowy Axis, „Ta nowa kamera o wyjątkowej koncepcji projektowej, zawierająca jednostkę centralną oraz oddzielny moduł kamery, pozwala na maksymalną elastyczność i łatwość montażu w miejscach, gdzie instalacja nie była wcześniej możliwa”. (Obejrzyj film)

 

AXIS M2014-E wytwarza obraz w standardzie HDTV 720p z zachowaniem pełnej poklatkowości. Kamera dostarcza kilka oddzielnie konfigurowalnych strumieni wizyjnych w kompresji H.264, znacznie optymalizując przepustowość pasma sieciowego i pojemność pamięci, bez uszczerbku dla jakości obrazu. W zależności od potrzeb użytkownika, możliwa jest także kompresja obrazu metodą Motion JPEG.

 

Kamera posiada wewnętrzną kartę pamięci, na której mogą być przechowywane zarejestrowane obrazy. Dzięki temu można ją zastosować do tworzenia małych systemów dozorowych opartych na oprogramowaniu AXIS Camera Companion. Jest to najprostsze na rynku rozwiązanie do nadzoru wizyjnego dla małych systemów zawierających od 1 do 16 kamer, w którym AXIS M2014-E pełni rolę niezależnego rejestratora wizyjnego.

 

Pozostałe cechy AXIS M2014-E:

- posiada funkcje wideodetekcji ruchu, wykrywania prób sabotażu i zawiera port I/O do podłączenia urządzeń takich jak czujniki ruchu, przekaźniki zewnętrzne uruchamiające urządzenia alarmowe czy elementy składowe systemów kontroli dostępu.

- Moduł kamery posiada stopień ochrony IP66, który zapewnia zabezpieczenie przed kurzem i obfitymi opadami.

- Kamera umożliwia łatwą instalację: może być zasilana metodą Power over Ethernet, a także z oddzielnego zasilacza.

- Zawiera wsparcie wyjątkowego rozwiązania Axis – Corridor Format, które pozwala kamerze zapewnić pionowe pole widzenia.

 

AXIS M2014-E może współpracować z każdym oprogramowaniem systemowym należącym do największej w branży bazy oprogramowania do zarządzania materiałem wizyjnym utworzonej w ramach programu Axis Application Development Partner oraz autorskim systemem AXIS Camera Station. Kamera może być również integrowana z innymi systemami zgodnymi ze standardami Hosted Video i ONVIF.

 

Kamera kosztuje 335 EUR netto i jest dostępna u autoryzowanych partnerów Axis. Więcej informacji oraz zdjęcia można znaleźć na stronie:

www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=m2014e

 

O firmie Axis Communications

Jako lider rynku z zakresu sieciowych systemów wizyjnych, Axis wyznacza drogę do bezpieczniejszego, inteligentniejszego świata-promując migrację z systemów nadzoru analogowego do systemów cyfrowych. Oferowane sieciowe systemy wizyjne przeznaczone do profesjonalnych instalacji, produkty i rozwiązania Axis oparte są na nowatorskich i otwartych platformach technologicznych. Axis posiada ponad 1400 dedykowanych pracowników w 40 lokalizacjach na świecie i współpracuje z partnerami działającymi na terenie 179 krajów. Założony w 1984 roku Axis jest szwedzką firmą informatyczną, notowaną na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ OMX pod symbolem AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie internetowej firmy pod adresem www.axis.com

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Zobacz kalkulatory

Najnowsze porady