Jak zrobić dredy?

shalom  |   |  + 15  |  Ocena: (głosy: 7)

Jest kilka metod robienia dredów. Oto jedne z kilku, które najbardziej mi się podobają:

Dredy z warkoczyków

Są bardzo trwałe. Na początku są to tylko warkoczyki, dopiero po jakimś miesiącu staną się pięknymi dredami.

Przygotowanie ich jest bardzo proste. Robimy na włosach bardzo ciasne warkoczyki. Zabezpieczamy je na końcach, aby się nie rozwalały. Następnie przy pomocy rękawiczek skręcamy warkoczyki. Należy jak najdłużej i najczęściej skręcać włosy. Nie straszne jest im mycie.

Dredy z tapirowania

Jest to najbardziej popularna metoda. Przy tej metodzie włosy od razu stają się dredami. Jest to bardzo pracochłonne zajęcie, dlatego warto sobie kogoś przywołać do pomocy lub najlepiej odwiedzić zakład fryzjerski. Wybierając tą metodę nie możesz mieć włosów krótszych niż 12-15 cm.

Jak to zrobić? Od razu mówię, nie jest łatwo. Na początku dzielisz włosy na kwadratowe sekcje. Pasma włosów można zabezpieczać gumkami. Używaj gęstego grzebienia i czesz włosy wstecz, zaczynając blisko głowy. Nie jest konieczne skręcanie włosów. Należy skrecać włosy trzymając między palcami chwile, a następnie tapirujemy ten odcinek. Robimy dredy tak zwarcie jak tylko to możliwie. Zakończając dreda spinamy go gumką. Inna gumka na korzeniach będzie pomagać dredowi zwarcie przy jego bazie. Gumka może byc zdjęta z czasem.

Dredy robione metodą tapirowania wyglądają na początku na grube, ale kiedy je skręcimy będą o wiele cieńsze, później jeszcze bardziej zmniejszą grubość, kiedy się zbiją. Używanie dobrego mydła i wosku jest kluczem do rozwoju dredów.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 15
~dasiaxxd2003 | 2012-10-13 14:09
zrobiłam wyszły super polecam
~Ja | 2011-09-03 12:00
Gówno prawda. Wygląda to jakby ktoś kto kompletnie się nie znał skopiował tekst i wkleił go tutaj. Na cholerę do dreadów wam wosk, miód i inne niehigieniczne badziewia??? Metoda ręcznika jest też do bani, po co nim pocierać włosy i chodzić ze zniszczonymi włosami? To samo warkoczyki. Na co to komu? Najlepszym, najprostszym i chyba jedynym właściwym sposobem na uzyskanie pięknych dredów jest robienie ich szydełkiem. Sekcje 3x3 cm to kompletna bzdura, no chyba, ze ktoś chce mieć dredy grubości pięści. Moja kumpela ma takiego i wygląda okropnie. Najładniejsze dredy wychodzą z sekcji ok 1,5 cm ale to zależy od tego jakie kto ma włosy, jakie grube ktoś chce mieć dredy itd. Mi koleżanka robiła dredy tym sposobem: oddzieliła włosy na jednego dreda, resztę związała gumka, żeby jej nie przeszkadzały. Natapirowała oddzielone pasmo włosów. Szydełkować włosy zaczęła od głowy. Skręciła mały odcinek między palcami i zaczęła dorabiać go szydełkiem i tak co kawałek. Na początku dread był miękki, potem go zaczęła dobijać od dołu go góry i tym sposobem mam zajebiste dready które można a właściwie trzeba myć tak jak normalne włosy, zwykły szampon wystarczy. Tak jak już powiedziałam wosk itd to niehigieniczne środki. Zostają na nich kurz, nawarstwiają się na włosach, ohyda.
~- Ryan Graush - | 2011-08-16 19:50
Ale ty zabawny -xDD.
~xDD | 2011-04-16 20:48
ja musze sobie wlosy zapuscic...xD
~Dread | 2011-01-01 23:32
mam pytanie czy ten drugi sposub mozna je myć ??
~Albert Czosnowski | 2010-11-28 16:54
A dredy możnateż robić na klej lub coś w tym stylu? Oczywiście klej specjalny nie magic xD
Mam tez pytanie do jakiego wzrostu pasują dredy jesli ma sie 1m, 61 cm ?
~Luiza | 2010-11-16 19:21
! Kompletnym idiotyzmem jest sklejanie włosów: miodem(?), woskiem, czy wszelakiej maści innymi produktami o lepkiej konsystencji.
To zasycha w dredzie, dodatkowo nawarstwia się tam kurz, co razem tworzy idealne środowisko dla gryzących lokatorów. Jeżeli komuś zależy na efekcie natychmiastowym - niech zainwestuje w szydło, dredy są gotowe i zbite w przeciągu kilku/kilkunastu godzin (w zależności od długości włosów). Jeśli nie spieszycie się z dredami, metoda tapirowania jest całkiem wygodna, ale moim zdaniem bez gumek i pomocy szydła od czasu do czasu, żmudna. Z tym, że dredy dochodzą do miesiąca czasu, po są już dość zbite i swobodnie można pozbyć się gumek, są w stanie dojrzeć już same. Estetyka przede wszystkim, dredy mają cieszyć oczy, a nie sprawiać, że od samego patrzenia rzygi stoją w gardle, nie wspominając już w ogóle o dotykaniu takich włosów. A naprawdę nie jest trudno o nie zadbać.
Pozdrawiam.
~!...! | 2010-09-27 14:29
to jest kopletnie do....!
nic z tego nie wyszlo!!! ;/
~badgilr | 2010-07-30 14:44
wiem ze temat byl dosc dawno ale potrzebuje pomocy...
probuje robic dredy ale jak je skrecam to one mi sie odkrecaja co robie nie tak ???
biore pasmo wlosow tapiruje od nasady skrecam i du** odkrecaja sie....;(
ktos mi powie co robie nie tak???
pozdrawiam ;)
~MOnikk<3 | 2010-06-27 17:39
Ja tam wszystim robię dready klasyczne czyli szydełko i głowa.;d
Nie potrzebuję żednego wsoku ani niczego...

Najnowsze porady