Czystek w tabletkach - Czy warto po niego sięgać?

Kampanie  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

U większości osób codzienny nawał obowiązków nie pozwala nam zadbać o siebie w 100%. Często nie mamy czasu na porządny posiłek, a już na pewno nie myślimy o dobrze zbilansowanej diecie oraz suplementach, które mają nas wzmocnić i pomóc w walce z wieloma dolegliwościami. Jak sobie z tym radzić? Czy warto sięgać codziennie po czystek? Czy w formie tabletek zapewnia odpowiednią suplementację? Dowiedz się więcej z artykułu.

Ostatnimi czasy coraz większą popularnością w światku medycyny naturalnej cieszy się czystek. Można go zatem dostać w każdym sklepie zielarskim, aptece, a nawet w niektórych drogeriach. Spotykać go można zarówno w postaci suszonej jako ziele do herbaty, jak i w postaci wszelkiego rodzaju płynnych hydrolizatów do stosowania na skórę, czy tabletek ze specjalnym wyciągiem czystka.

Co to za zioło?

Czystek to roślina z rodziny posłonkowatych, która obfituje w wiele znaczących substancji aktywnych, takich jak: żywice, olejki eteryczne, kwasy fenolowe, flawonoidy, garbniki, proantocyjanidyny i fitosterole. Taki zasób roślinnej mocy sprawia, że czystek wykazuje szereg cudownych właściwości, przez co bardzo szybko zaskarbia sobie zaufanie konsumentów.

Czystek w tabletkach - właściwości

Czystek w tabletkach wykazuje identyczne zastosowanie co jego odpowiednik w postaci naparu. Przypisuje mu się zatem głównie działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne. Tabletki pomagają znacząco łagodzić ból i przykre konsekwencje chorób przebiegających z rozwijającym się stanem zapalnym, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, czy artretyzm. Czystek odnalazł również swoje zastosowanie w przykrej męskiej dolegliwości, jaką jest przerost prostaty. Liczne badania wykazały, że spożywanie tabletek z czystkiem istotnie przyczyniło się do zmniejszenia tego problemu.

Wykazuje również działanie gastroprotekcyjne, chroniąc żołądek przed szkodliwymi substancjami, mogącymi prowadzić do takich problemów jak uszkodzenie błony śluzowej żołądka i pojawienie się owrzodzeń, które szerzej znane są jako wrzody żołądka.

Bardzo ważną właściwością czystka jest również jego działanie przeciwutleniające, które zapobiega szkodliwym działaniom wolnych rodników, mogącym doprowadzić nawet do transformacji nowotworowej. Sięgają po niego także osoby zmagające się z problemami skórnymi, takimi jak trądzik i pozostające po nim przebarwienia. Okazuje się, że tabletki z czystkiem nie tylko redukują pojawiające się na skórze zmiany ale również wpływają na załagodzenie i rozjaśnienie uporczywych zmian potrądzikowych.Bardzo dużo osób kojarzy czystek z jego kolejną właściwością, którą jest wzmocnienie odporności. Dlatego też, coraz chętniej w okresie jesiennym i zimowym inwestujemy w herbatki i tabletki, które okazuje się wyjątkowo pomocne w tym okresie. Oprócz wspomagania organizmu w walce z infekcją, czystek pomaga też znacząco alergikom w walce z alergenami obecnymi w żywności, powietrzu czy sierści zwierząt.Dlaczego warto?

Na ogół unikamy spożywania zbędnych suplementów diety w postaci tabletek w trosce o sprawne funkcjonowanie naszej wątroby i mając na względzie wątpliwą wchłanialność tego rodzaju specyfików. W przypadku czystka sprawa wygląda jednak nieco inaczej. Za przyjmowaniem wyciągów tego akurat zioła w postaci tabletek przemawia przede wszystkim forma spożycia, wygodniejsza niż żmudne parzenie herbatek. W dodatku zioła w tabletkach z zasady nie powinny różnić się właściwościami od naparów z tej samej rośliny. Zatem, jeśli możemy w jakiś sposób ułatwić sobie życie, dlaczego nie mielibyśmy skorzystać z tej możliwości, w dodatku że cena herbatki nie różni się znacząco od tabletek.

Mimo wielu kontrowersji, jakie wzbudzają zioła w tabletkach warto po nie sięgać, głównie ze względu na szereg cennych właściwości poprawiających zarówno zdrowie fizyczne, jak i samopoczucie. Czasami nawet małe działania podjęte w trosce o nasze zdrowie, są w stanie zdziałać prawdziwe cuda.

Polecane strony

Czystek w tabletkach
Bezpieczny suplement diety o bogatych właściwościach leczniczych, który warto wprowadzić do codziennej diety.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady