Jak przygotować się do wizyty u dentysty?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Wizyta u dentysty do najprzyjemniejszych nie należy, ale to konieczność jeśli chcesz mieć piękny i zdrowy uśmiech. Poniżej przedstawiamy wskazówki, jak powinieneś przygotować się do takiego spotkania.

Gabinet stomatologa

Przed wizytą stomatologiczną:

  1. Unikaj spożywania produktów o specyficznym zapachu (m.in.: cebula, czosnek, wędzone ryby, ostro przyprawione potrawy).
  2. Dokładnie wyszczotkuj zęby, a przestrzenie międzyzębowe oczyść nitką dentystyczną.
  3. Wyczyść język specjalną szczoteczką lub taką, która posiada po zewnętrznej stronie główki gumowe tarki.
  4. Sprawdź przed lusterkiem, czy Twoje zęby są na pewno czyste.
  5. Użyj płynu do płukania jamy ustnej, aby odświeżyć oddech.
  6. Jeśli posiadasz dokumentację leczenia stomatologicznego i zdjęcia wykonywane w innych gabinetach dentystycznych, zabierz je ze sobą - ułatwi to kontynuację leczenia.
  7. Postaraj się odprężyć i pójść do dentysty wypoczętym - dzięki temu wizycie będzie towarzyszył mniejszy stres i łatwiej będzie Tobie wytrzymać ewentualny ból i niedogoności związane z zabiegiem.

Umawiając się na wizytę u stomatologa dobrze jest sprecyzować cel wizyty, aby na wizytę został zarezerwowany odpowiedni czas. Jeżeli jesteś  już po przeglądzie i wybierasz się na leczenie, to koniecznie o tym powiedz podczas umawiania wizyty. Jeżeli masz więcej niż jeden ząb do leczenia nic nie stoi na przeszkodzie, aby umówić dłuższą wizytę i spróbować załatwić wszystko za jednym razem - po co zwlekać i marnować czas?

Poinformuj też dentystę o aktualnie przyjmowanych lekach i występujących dolegliwościach zdrowotnych.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady