Prawidłowa pozycja na ubikacji

Poradopedia.pl  |   |  + 7  |  Ocena: (głosy: 0)

Temat zapewne wywołuje uśmiech na wielu ustach, chociaż żyjemy w czasach, kiedy ze względu na siedzący tryb życia coraz więcej osób ma problemy z krążeniem i hemoroidami. Czy naukowcy są w stanie coś w tym względzie wymyślić?

Firma Squatty Potty poważnie zabrała się za temat i ustaliła, że właściwa pozycja podczas załatwiania potrzeby w ubikacji ma duże znaczenie dla naszego zdrowia. Nie od dziś wiadomo, że bardzo szkodliwe dla krążenia jest zbyt długie przesiadywanie w ubikacji.

W wyniku przeprowadzonych badań ustalono, że anatomicznie człowiek jest zbudowany w ten sposób, że podczas załatwiania swojej potrzeby powinien kucać. 

Ludzie robili tak przez wieki do czasu wynalezienia współczesnych toalet, czemu towarzyszyło też istotne zwiększenie zachorowań na zapalenie i raka jelita grubego czy też  zapalenie ślepej kiszki (wyrostka robaczkowego), a przede wszystkim znaczny wzrost takich dolegliwości jak zaparcia i hemoroidy. Wg Squatty Potty dolegliwości te błędnie są przypisywane przede wszystkim zbyt małej ilości błonnika w diecie podczas gdy o wiele większe znaczenie ma właśnie zła pozycja podczas załatwiania potrzeby.

Wytłumaczenie opiera się na fakcie, że dopiero podczas kucania mięśnie zwieracza są dostatecznie rozluźnione umożliwiając łatwe i pełne opróżnienie. Tak prosta rzecz, a może mieć bardzo poważne konsekwencje dla naszego zdrowia.

Patrząc na oferowane rozwiązania przez firmę Squatty Potty rozwiązania wydaje się, że wystarczy zwykłe podium czy podnóżek jaki można dostać chociażby w sklepach Ikea.

Zapraszamy do obejrzenia oryginalnego filmu.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 7
~Radek | 2017-09-16 00:36
www.podnozek.pl - polecam, sprawdzone rozwiązanie problemu !
~Squatty Potty Polska | 2016-10-23 12:25
Dziękujemy za pozytywne opinie.
Na naszej stronie dostępne są również badania które pokazują jak ważna jest pozycja podczas wydalania.
www.squattypotty.com.pl
~Radek | 2016-10-02 20:17
Produkt dostępny w Polsce na stronie www.podnozek.pl
~mrVertez | 2012-10-22 13:01
Heja dzieki pomoglo.
~hahaha | 2012-10-22 13:00
hahahahaha
~Noobek | 2012-10-22 12:52
czesc
~rezerwa 90 | 2012-10-20 09:18
To prawda..Gdy byłem wojsku to mieliśmy tzw. "skocznie". Nie miałem problemów z wypróżnianiem, ale gdy przeniesiono mnie do innej jednostki, gdzie były normalne toalety zaczeły sie problemy i na sedesie musiałem podciągać kolana do góry...

Najnowsze porady