Recepta na długowieczność - czyli jak żyć długo?

mittal  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)
1) Ustal swoje pory snu - nie jest aż tak bardzo istotne ile godzin śpisz, a to czy śpisz o tych samych porach. Ważne jest też to, czy Twój sen nie jest zakłócany. Jeżeli wstajesz, coś budzi się w między czasie, jak najbardziej ma to wpływ na Twoją kondycję danego dnia. Ponadto człowiek dziennie nie powinnien spać krócej niż 5 godzin.

2) Pij dużo wody - Zaczynaj dzień od szklanki wody, oczywiście niegazowanej. Dziennie powinneś jej wypić nie mniej niż 1,5 litra. Woda oczyszcza organizm z toksyn.

3) Pij lampkę czerwonego wina dziennie
- pozytywnie działa na serce oraz wolniejsze starzenie się organizmu.

4) Rzuć palenie - palenie tytoniu może mieć negatywny wpływ na Twoją psychikę, a także spowodować Twoją wcześniejszą śmierć. Każdy papieros skraca bowiem Twoje życie o 11 minut, przeciętnie w ciągu całego życia pozbywasz się 6,5 roku.

5) Patrz z optymizmem na życie


6) Pij zieloną herbatę - zmniejsza ryzyko zawału serca oraz raka, zwiększa Twoją energię oraz poprawia metabolizm. Idealnie polecam picie 5 filiżanek mocnej herbaty dziennie.

7) Jedz gorzką czekoladę
- sprawia, że czujesz się szczęśliwszy. Czekolada ma także pozytywny wpływ na Twoje serce.

8) Używaj kremów z filtrem do opalania - nie używanie kremów może doprowadzić do raka skóry.

9) Praca do późnej starości
- ludzie, którzy pozostają aktywni do późnych lat żyją statystycznie dłużej. Bycie częścią jakieś społeczności, grupy sprawia, że czujesz się szczęśliwszy i bardziej dowartościowany jako jednostka.

10) Stres w Twoim życiu - zredukuj przyczyny stresu, korzystaj z technik relaksacyjnych, staraj się patrzeć na sprawy inaczej. Przed stresującymi Cię momentami weż głęboki oddech.

11) Ćwicz regularnie - ćwiczenia dają nam zdrowszą i ładniejszą sylwetkę, a także rozładowują nasz stres i dają poczucie zadowolenia z samego siebie.

12) Jedz czosnek
- jest dobry na Twoją odporność i powinnien uchronić Cię przed przeziębieniami.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady