5 kroków do mniej stresujących zakupów

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Codzienne zakupy spożywcze w przepełnionych supermarketach nie należą do największych przyjemności.  Oto kilka rad, które pozwolą zmniejszyć stres i niechęć związaną z zakupami.

Zakupy w sklepie

Porównaj ceny zanim wyjdziesz

Możesz to zrobić w porównywarkach internetowych, za pomocą gazetek promocyjnych, które wrzucane są do skrzynek pocztowych lub dostępnych w aplikacjach na smartfonie. To pomoże ci podjąć decyzję, do którego sklepu tym razem pojechać, by kupić wszystko, co cię interesuje i nie wydać za dużo.

Kupuj raz w tygodniu

Może wydawać się to niewygodne, ponieważ musisz zaplanować, co będzie potrzebne przez dłuższy czas. Jednak w szerszej perspektywie taki sposób robienia zakupów pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze. Tylko raz trzeba będzie stać w długich kolejkach do kas i nie zmarnuje się pieniędzy na dodatkowy dojazd.

Zrób listę zakupów

Jeśli chcesz robić zakupy szybko, sprawnie i nie wydawać zbyt dużych ilości pieniędzy, lista jest niezbędna. Pomaga ona zaplanować podróż przez sklep i chroni przed impulsywnym sięganiem po zupełnie niepotrzebne produkty. Jest szczególnie ważna, gdy robisz zapasy na dłuższy czas - tydzień lub dwa tygodnie. Możesz skorzystać z darmowego narzędzia - listy zakupów w telefonie komórkowym. Zainstaluj aplikację listy zakupów Listonic i sprawdź, jak może pomóc Ci przebrnąć przez hipermarket. Aplikacja pozwala łatwo zaplanować zakupy wraz z innymi osobami dzięki współdzieleniu list, co możesz zrobić na komputerze lub telefonie.

Wybierz odpowiednią porę na zakupy

W supermarketach największa liczba klientów, a przez to najdłuższe kolejki, można spotkać w godzinach południowych i wczesnym wieczorem. Dlatego, jeśli tylko to możliwe, warto robić zakupy rano lub tuż przed zamknięciem sklepu. Wieczorem nie spotkamy w sklepie starszych osób, które zdążyły zrobić zakupy wcześniej. Zaraz po otwarciu sklepu, nie będzie w nim młodzieży i dużej części osób pracujących.

Spróbuj zakupów przez Internet

Ten sposób na zakupy pozwala rozwiązać większość kłopotów kojarzących się z codziennymi zakupami. Jest szybki i wygodny, ponieważ nie wymaga wychodzenia z domu. Oszczędzi stres związany ze staniem w kolejkach i powstrzyma przed nieprzemyślanymi zakupami.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady