Bezstresowa przeprowadzka - czy to możliwe?

porady12  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Dla wielu osób przeprowadzka do nowego domu lub też mieszkania wiąże się z olbrzymim stresem. Już samo pakowanie i zabezpieczanie wszystkich przedmiotów to ogrom pracy, ale i sam transport wydaje się być olbrzymim wyzwaniem.

Na szczęście, organizując przeprowadzkę nie jesteśmy sami, całkiem dobrym pomysłem jest zatrudnienie firmy, która wykonuje przeprowadzki mieszkań, doradzi nam w kwestiach praktycznych i zaoferuje usługi transportowe. W ten sposób za jednym zamachem przewieziemy wszystkie rzeczy na nowe miejsce.

Praktyczne porady, aby przeprowadzka przebiegła szybko, sprawnie i bez większych problemów

Najlepiej zacząć od wyboru firmy, która zajmie się naszą przeprowadzką, kiedy już taką znajdziemy najlepszym pomysłem jest umówienie się oraz wykonanie kosztorysu całego zlecenia. Firmy przeprowadzkowe, które profesjonalnie świadczą swoje usługi od razu wezmą pod uwagę wszystkie kwestie związane z przeprowadzką i transportem i zaoferują uczciwą cenę. Najlepiej sporządzić także listę przewożonych rzeczy.

Kiedy mamy już ustalone wszystkie warunki korzystania z pomocy firmy przeprowadzkowej - czas zorganizować się, wziąć za porządki, rozpocząć pakowanie i sprzątanie. Warto odpowiednio oznaczać wszelkie spakowane kartony - w dzień przeprowadzki pierwsze do ciężarówki powinny wejść kartony z meblami, ciężkimi rzeczami lub też ze sprzętem, czyli wszystko to, co będziemy chcieli wypakować w ostatniej kolejności i wszystko to, co jest najcięższe. Drobiazgi umieszczone w kartonach także warto opisywać np. przez nazwę pomieszczenia, w którym mają się potem znaleźć, to znacząco ułatwia późniejszą organizację już w nowym mieszkaniu, a to właśnie wypakowanie drobiazgów i bibelotów zajmuje zdecydowanie najwięcej czasu.

Aby ograniczyć miejsce na pewno warto wykorzystać worki próżniowe na wszelkiego rodzaju ubrania czy też pościele. Koniecznie trzeba także pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu przedmiotów, które łatwo mogą się stłuc lub uszkodzić. Koce i ręczniki bez problemu możemy wykożystać jako zabezpieczenie dellikatnych przedmiotów. Możemy również umieścić je w kartonach ze specjalnym wypełnieniem lub folią bąbelkową i na pewno konieczne będzie ich dodatkowe oznaczenie, aby było jasne, że kartony z takimi przedmiotami muszą znaleźć się na samej górze w bezpiecznym miejscu. Zabezpieczyć trzeba jednak nie tylko rzeczy, które łatwo się tłuką, ale i meble. Dobra firma przeprowadzkowa sama zadba o bezpieczeństwo szaf czy witryn, dlatego warto współpracować z profesjonalistami.


Im lepiej zaplanujemy całą przeprowadzkę tym sprawniej i szybciej ona nam pójdzie. Stres szkodzi zdrowiu, dlatego warto go ograniczać odpowiednio przygotowując się czekających nas wyzwań np. takich jak przeprowadzka. 

                        

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady