Jak wybrać firmę do przeprowadzki

Kampanie  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Przeprowadzka z jednego miejsca do drugiego to zadanie wymagające dużego zaangażowania. Odpowiedni wybór firmy przeprowadzkowej może w dużym stopniu ułatwić ten proces. Na co zwrócić uwagę przy dokonywaniu wyboru, jak weryfikować wiarygodność oraz co możemy zyskać dzięki trafnej decyzji? Dowiesz się, czytając dalej.

Na samym początku trzeba odróżnić dwa bardzo podobne pojęcia. Firma przeprowadzkowa, a firma transportowa różnią się między sobą. Ta pierwsza bardzo często wiązana jest z każdym usługodawcą posiadającym samochód ciężarowy oraz pracowników, którzy przenoszą ładunki. Jednak takim mianem można nazwać tylko i wyłącznie firmę transportową, która ma o wiele mniejszy zakres działań. Jakie zatem występują różnice w obydwu przypadkach. To, czego nie posiada firma transportowa, a powinna mieć przewozowa to m.in.:

 

  • doświadczony personel odpowiadający za jakość pakowania przedmiotów - dobrze spakowane mienie musi przebyć nawet kilka tysięcy kilometrów bez najmniejszych szkód,

  • fachowe doradztwo w zakresie realizacji usługi,

  • kompletny zestaw zabezpieczeń - pasy, koce, kartony, folie, napinacze,

  • ubezpieczenie mienia - profesjonalne firmy dysponują nie tylko ubezpieczeniem pojazdów, ale także przewożonych towarów,

  • dokumentacja usługi,

  • prawdziwe referencje klientów - opinia klientów często decyduje o wyborze danej firmy.

 

Jak szukać i zweryfikować firmę?

 

Nie ma co ukrywać, że najszybszym sposobem na znalezienie konkretnego przewoźnika jest internet. Wpisując w wyszukiwarkę hasło “przeprowadzki Warszawa” znajdziemy mnóstwo propozycji, które mogą na nas wywrzeć wrażenie. Czy wszystkie proponowane przez wyszukiwarkę internetową firmy są wiarygodne? Tego nie wiemy i na samym starcie należy podjąć kroki weryfikujące firmę. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

 

  • kompletne dane teleadresowe - sam telefon, bez adresu siedziby firmy, danych właściciela już może dać do myślenia. Może się zdarzyć, że pod atrakcyjnym wizerunkiem firmy w sieci w rzeczywistości mamy do czynienia z krętacwem,

  • opinie o firmie - bardzołatwo znajdziemy pozytywne oraz negatywne komentarze, które mogą nam nakreślić, w jakim kierunku idziemy. Zdarza się, że wszystkie komentarze są bardzo pozytywne, ale tak do końca nie wiemy, czy pochodzą od prawdziwych klientów firmy,

  • referencje dostępne na stronie - ten czynnik potwierdza czy dany usługodawca jest rzetelny, możemy też sprawdzić wiarygodność referencji.

 

Dużo łatwiej jest zdecydować się na usługi konkretnej firmy, gdy rekomendują ją nasi znajomi. Zazwyczaj jest już ona potwierdzona jakością, którą oferuje firma, a przy tym nawet bez kontaktu z firmą poznajemy jej możliwości.

 

 

Czego unikać, a co wybierać?

 

Przede wszystkim firmy przeprowadzkowe powinny mieć cechy wymienione wyżej podczas porównania firm. Nie należy korzystać z usług przeprowadzkowych oferowanych przez te firmy, które działają w oparciu o sam numer telefonu lub nie znamy ich danych adresowych. Należy decydować się na te oferty, które posiadają opinie, rekomendacje, są z polecenia, posiadają atrakcyjną i kompleksową ofertę, flotę, umiejętności i wiedzę.

 

Pierwszy kontakt

 

Gdy dokonamy wyboru konkretnej firmy, bardzo ważny jest pierwszy kontakt. Zazwyczaj jest to kontakt telefoniczny, podczas którego należy zwrócić uwagę na to, jak przebiega rozmowa, czy uzyskujemy rzetelne i fachowe informacje, czy zadaje dodatkowe pytania określające istotę usługi. Komunikatywność, miła aparycja, ton głosu także ma kluczowe znaczenie. Zazwyczaj z osobą, z którą kontakt telefoniczny zakończy się pozytywnie, prawdopodobnie podpiszemy umowę na realizację usług.

 

 

Dzisiaj każdy z nas szuka najprostszych sposobów na załatwienie sprawy. Często pośpiech nie jest dobrym wyznacznikiem. Warto znaleźć chwilę czasu na przemyślenie, analizę. Dobry wybór to przede wszystkim brak problemów. Firmy oferujące przeprowadzki nie zawsze są tymi, za które się podają. Dlatego tak ważne jest, by ostateczna decyzja była w 100% pewna, a oferta kompleksowo przejrzana. Postępując w ten sposób zagwarantujemy sobie spokojną przeprowadzkę bez komplikacji i ewentualnych niedomówień.

Polecane strony

Profesjonalna firma przeprowadzkowa
Znajdziesz tutaj tanie i kompleksowe usługi z zakresu przeprowadzek oraz wywozu lub utylizacji meblli

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady