Przeprowadzka - pakowanie krok po kroku

porady12  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Wspólne zamieszkanie to spory krok w związku, jeszcze większy, jeżeli planujemy założyć rodzinę. Zazwyczaj takie decyzje wiążą się z poszukiwaniem nowego, większego mieszkania gdyż to, które aktualnie zajmujemy jest dla nas zbyt małe.

Często kończąc studia i decydując się na wspólne zamieszkanie musimy spakować swój dobytek nabywany przez kilka lat. Przeprowadzka to jeden z etapów naszego życia, kiedy postawiamy coś zmienić, ruszamy naprzód albo podejmujemy studia na wymarzonym kierunku, myśląc o perspektywach na przyszłość.

                             


Największe trudności

Przeprowadzki zawsze są dużym wyzwaniem logistycznym - zwłaszcza dla nas, kobiet, na barkach których spoczywa większy ciężar. Chodzi nie tylko o spakowanie wszystkich przedmiotów, jakie posiadamy - z czym związane jest wiele emocji - ale też o takie ich zabezpieczenie i opisanie, żebyśmy później nie musiały przeszukiwać każdego pudła w poszukiwaniu kluczy do nowego mieszkania. Jeżeli dobrze się do tego przygotujemy, ułatwimy również pracę osobom odpowiedzialnym za usługi transportowe.

Od czego zacząć?

Paradoksalnie, najlepiej, jeżeli zaczniemy od sprzątania mieszkania lub domu na tydzień lub dwa przed spodziewaną datą przeprowadzki. Teoretycznie, pakując swoje rzeczy wykonujemy takie porządki, ale w trakcie ich chowania do pudeł, pod natłokiem nerwów, możemy coś zgubić, przypadkiem wyrzucić, zapomnieć.

Musimy również pamiętać o stronie formalnej przedsięwzięcia - odwiedzić albo powiadomić odpowiednie urzędy, że zmieniamy miejsce zamieszkania. Na tym etapie warto posegregować i spakować najważniejsze dokumenty.  Pamiętaj, żeby umieść je w osobnej torbie, którą warto na kilka dni przed przeprowadzką zawieźć do rodziców czy znajomych, tak abyśmy mieli pewność, że są bezpieczne - zapobiegnie to ich zgubieniu w trakcie pakowania czy przewożenia rzeczy.

Co potem?

Organizujemy opiekę dla naszych dzieci - jeżeli są małe, starsze mogą pomóc w pracach - oraz dla naszych zwierzaków, które mogą niepotrzebnie przeszkadzać.

Aby właściwie posegregować nasz dobytek, możemy obrać jedną z trzech metod:

a) podzielić go na kategorie, np. salon, kuchnia, piwnica,

b) rozdzielić elementy szklane i porcelanowe od mniej wrażliwych na stłuczenia, osobno pakujemy również żywność.

c) pakować każdy pokój po kolei, nie wszystkie jednocześnie, ułatwi to zorientowanie się w całym inwentarzu.

Warto też na tym etapie przemyśleć rozkład mebli w nowym mieszkaniu, tak, żebyśmy mogły zagospodarować nową przestrzeń już na samym początku. Kiedy zaczniemy rozpakowywać nasz dobytek, może się okazać, że jest za późno na zmiany ustawienia, bo zwyczajnie mamy kłopot z poruszaniem się po mieszkaniu, które jest załadowane kartonami, walizkami i  meblami.
A na koniec...Kiedy będziemy już miały wszystko odpowiednio posegregowane, taxi bagażowe zajmie się resztą - szybko, bezpiecznie i sprawnie przeniesie nasz dobytek do miejsca docelowego, gdzie czeka nas proces odwrotny, ale nie mniej chaotyczny, jak za pierwszym razem.

Powodzenia!

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady