Jak umyć okna

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Mycie okien nie jest szczególnie skomplikowaną czynnością, niemniej jednak wymaga dokładności i staranności. Po umyciu mocno zabrudzonych szyb w Twoim mieszkaniu zrobi się jaśniej i przytulniej. Zobacz, co będzie Ci potrzebne i postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami.

Okno

Niezbędny sprzęt

Do umycia okien będziesz potrzebował kilku rzeczy, a mianowicie:

  • wiadra lub miski z rozcieńczonym płynem do mycia szyb (możesz użyć też płynu do mycia naczyń),
  • gąbki,
  • ściereczki z mikrofibry lub specjalnego ściągacza do wody,
  • starej gazety lub papierowego ręcznika.

Mycie okien krok po kroku

Kiedy świeci słońce, woda wysycha szybciej pozostawiając trudne do usunięcia smugi na szybach. Mróz także nie sprzyja pielęgnacji okien, dlatego czynnością tą powinieneś zająć się przy suchej i pochmurnej pogodzie.

  1. Zanim umyjesz szyby, wyczyść dobrze ramy okien - usuń kurz, później umyj je na mokro a następnie wytrzyj suchym ręcznikiem papierowym. Dopiero wtedy zabierz się za mycie szyb, rozpoczynając od zwilżenia ich od góry wilgotną gąbką. 
  2. Po przetarciu szyb, umyj je dokładnie ciepłą wodą z detergentem a następnie zbierz jej nadmiar przy użyciu gumowego ściągacza bądź ściereczki z mikrofibry.
  3. Aby nie było żadnych smug a szyby pięknie lśniły, zamiast płynu do okien użyj roztworu wody z octem w proporcjach 8:1 - możesz zrobić go w misce a później przelać do butelki ze spryskiwaczem.
  4. Czyste już szyby wypoleruj gazetą lub ręcznikiem papierowym. A jeśli chcesz zapobiec parowaniu okien, podczas mycia przetrzyj je szmatką zwilżoną odrobiną gliceryny.
  5. Nie zapomnij o umyciu parapetu!

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady