Jak urządzić ogród w blasku latarni

J2CD  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

W letnie wieczory, kiedy słońce chowa się za horyzontem, otoczenie dzieli się swoim blaskiem i nieodpartym urokiem. Z cienia wyłaniają się ogrodowe zakątki, a światło, niczym morska latarnia, odkrywa niezgłębione dotąd ścieżki, wyznacza drogę i przeobraża przestrzeń w bezpieczną przystań.

To zasługa nowej serii lamp zewnętrznych i-Lantern marki [LND]. Inspiracją do ich stworzenia było światło wysyłane przez latarnie morskie. Te z pozoru proste rozwiązania, które na stałe wpisały się w krajobraz brzegowy, odgrywają niewątpliwą rolę w komunikacji, nawigacji i zapewnieniu bezpieczeństwa żeglugi. Dzieląc się swoim światłem sprawiają, że przestrzeń staje się jasna i pewna.

Latarnie w dłoń

Kolekcję i-Lantern tworzą lampy o szerokim zastosowaniu w oświetleniu otoczenia. Ciekawym modelem, zasługującym na szczególną uwagę, jest przenośna latarnia ze źródłem światła LED o mocy 4 lub 12,5W. Przemyślana konstrukcja sprawia, że rozwiązanie to sprawdzi się jako wyjątkowa dekoracja świetlna zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Dzięki swojej mobilności, może być także praktycznym kompanem podczas spacerów po zmroku. Przenośna latarnia została wyposażona w czerwoną skórzaną rączkę, odpowiednią do przenoszenia i ustawiania urządzenia w wybranym miejscu. Model ten dostępny jest w wersji doładowywanej i autozasilającej. Przy założeniu maksymalnej mocy, czas pracy latarni wynosi 3 godziny. Istnieje możliwość przyciemniania i sterowania światłem za pośrednictwem Bluetooth.

Spokojna przystań

Magię światła w przestrzeni zewnętrznej wykreują także pozostałe modele wchodzące w skład serii i-Lantern. Lampa ścienna zapewni oświetlenie ogólne, podkreślające strefy budynku, takie jak taras, wejście czy ganek. Z kolei słupki (dostępne w wariantach 35, 60, 90 cm wysokości) oraz słupy oświetleniowe (wys. 200 cm) sprawdzą się jako zewnętrzne oświetlenie dróg i ścieżek.

W przypadku serii i-Lantern nowoczesność oraz minimalistyczny design znajdują wyraz w surowości, prostej formie opraw, funkcjonalności i technologii. Rozproszoną wiązkę światła, którego źródło zostało ukryte pod mlecznym kasetonem, wzmacnia opalizowany klosz z poliwęglanu - materiału charakteryzującego się dużą trwałością i odpornością mechaniczną. Wykonana z aluminium rama dostępna jest w czterech wariantach wykończenia: grafit, oksyda, biel i czerń. Przemyślana konstrukcja sprawia, że oprawa jest pyłoszczelna i zabezpieczona przed strumieniami wody.

Produkty marki [LND] dostępne są w sklepie internetowym www.lnd.pl

O marce [LND]:

[LND] to znana włoska marka oświetlenia zewnętrznego należąca do Landa Illuminotecnica, będącej częścią grupy Bugatti La San Marco S.a.p.a. Początki działalności firmy sięgają roku 1987, kiedy to w Lumezzane - malowniczej miejscowości na północy Włoch, rozpoczęto produkcję opraw oświetleniowych do użytku zewnętrznego. Do chwili obecnej cała produkcja odbywa się w zakładach zlokalizowanych we Włoszech, co pozwala na nieustanne monitorowanie wszystkich etapów procesu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, kompleksowej ofercie, wykwalifikowanym zespołom projektowym oraz sprawdzonej i nowoczesnej technologii, firma ugruntowała swoją pozycję na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

Znakiem rozpoznawczym produktów [LND] jest nowoczesny design, szeroka i kompletna gama rozwiązań oświetleniowych dostosowanych do architektury budynków. Minimalistyczne wzornictwo idzie w parze z najnowszą technologią oraz solidnością i ponadczasową funkcjonalnością. Od lat marka [LND] wyznacza trendy w oświetlaniu architektury zewnętrznej.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: