Kabina prysznicowa na wymiar – zamówić u szklarza czy u producenta?

Sfera  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Możliwość wyboru

Wnęki, skosy, słupy konstrukcyjne czy ceramika łazienkowa umiejscowiona zbyt blisko strefy kąpielowej – to tylko wybrane sytuacje aranżacyjne zmuszające właścicieli łazienek to poszukiwania niestandardowych rozwiązań w zakresie aranżacji przestrzeni prysznicowej. Znajdziemy je zarówno w ofercie usług lokalnych wykonawców przeszkleń, jak i producentów kabin.

Nie tylko szklarz może wykonać kabinę o dowolnym rozmiarze i formie oraz dokonać prawidłowego pomiaru przestrzeni. Takie rozwiązania znajdziemy także w ofercie renomowanych producentów kabin prysznicowych. Dzięki usłudze „na miarę” możliwa jest realizacja nawet najbardziej odważnych projektów i dopasowanie kabiny do każdej łazienki – także takiej, w której znajdują się skosy, wnęki, nierówne ściany – mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway. Jeżeli chcemy być pewni, że pomiar i montaż zostanie wykonany prawidłowo, możemy skorzystać z kompleksowej usługi oferowanej przez producenta – dodaje ekspert.

 

Szczelność bez kompromisów

W przypadku kabiny prysznicowej nie możemy pozwolić sobie na jakiekolwiek ryzyko związane z przeciekaniem czy niestabilną konstrukcją. Dlatego najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo, solidność i szczelność. Jeżeli zdecydujemy się na model bez brodzika, pamiętajmy o konieczności instalacji odpowiedniego odwodnienia. Jest bardzo niewielu wykonawców oferujących usługi szklarskie, którzy zapewniają tego typu rozwiązania, a dodatkowo posiadają uprawnienia instalatorów.

Nad bezpieczeństwem, stabilnością, szczelnością i funkcjonalnością kabin czuwa po stronie producenta sztab doświadczonych ekspertów – konstruktorów, technologów, projektantów i monterów. Produkty poddawane są badaniom i testom. Producenci oferują kompleksową usługę – nie tylko kabinę na wymiar, ale także sprawdzone rozwiązania w zakresie odwodnienia. W tym przypadku możemy także liczyć na dłuższy okres gwarancji i serwisu – radzi ekspert Radaway.

 

Estetyka i funkcjonalność pod kontrolą

Ważnym etapem w procesie składania zamówienia jest opracowanie przez wykonawcę wizualizacji, uwzględniającej także możliwości aranżacyjne łazienki. Niewielu szklarzy przygotowuje wstępny projekt, zatem w tym przypadku musimy liczyć się z tym, że ostateczny efekt nie zawsze będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom.

Bez względu na to, czy kabinę na wymiar zamówiliśmy u producenta czy u lokalnego wykonawcy przeszkleń, zapytajmy o możliwość wyboru barwy szkła, koloru profili oraz rodzaju uchwytów do drzwi kabiny. Te elementy mają duży wpływ na ostateczny efekt wizualny wnętrza. Dowiedzmy się również, czy szkło pokryte zostało specjalną powłoką, która zmniejsza ilość osadzających się na nim zanieczyszczeń. Tylko wtedy mamy pewność, że utrzymanie kabiny w czystości nie będzie dla nas wyzwaniem.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady