Kable grzejne: Jak najlepiej przygotować rynny do zimy?

Gastrosfera  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Zmienność warunków pogodowych, typowa dla naszej strefy klimatycznej, wymaga aby budynek był przygotowany na wszelkie niedogodności. Często prowadzi to do paradoksalnej sytuacji, kiedy nawet ochrona przed jednym z czynników, takim jak wilgoć, wymaga zabezpieczenia przed jeszcze innym - mrozem. Innowacyjne rozwiązania od firmy Galeco pozwalają znaleźć najlepsze wyjście z każdej sytuacji. System orynnowania wraz z kompleksowym dopełnieniem pod postacią kabli grzejnych, uchroni dom przed działaniem czynników zewnętrznych tak w czasie deszczowej jesieni, jak i mroźnej zimy.

Porywiste wiatry, intensywne opady i coraz niższy słupek rtęci na termometrze - to trzy najbardziej oczywiste oznaki oficjalnego końca lata. Jesienią, zanim pogoda na dobre zacznie nam doskwierać,  warto zdecydować się na wykonanie kilku zewnętrznych prac renowacyjno-naprawczych, które lepiej przygotują nasz dom na nadejście mrozów. Kable grzejne, wraz z pełną gamą akcesoriów niezbędnych do ich poprawnego montażu, bez wątpienia powinny znaleźć się na liście obowiązkowych jesiennych zakupów.

Orynnowanie mrozoodporne

Śnieg i lód, zalegające w elementach orynnowania, to problem powszechnie spotykany zimą w budynkach wielokondygnacyjnych i domach jednorodzinnych. Decydując się na montaż wybranego systemu rynien warto wybiec myślami w przód i skompletować system, który będzie wysoce funkcjonalny o każdej porze roku. Sposobem na zażegnanie problemów związanych z zamarzającą wodą są kable grzejne SelfTec®PRO od firmy Galeco. Drożna instalacja służąca odwodnieniu dachu stanowi bowiem elementarną ochronę przed zawilgoceniem fasad budynku i powstawaniem zacieków na elewacji. - Przewody grzejne składają się z wielodrutowych żyłek, wykonanych z ocynkowanych drutów miedzianych. Całość jest także solidnie zabezpieczona przed działaniem czynników zewnętrznych. Zapewnia ją dodatkowa warstwa polimeru, izolacja z modyfikowanej poliolefiny, a także wyściółka z folii AL/PET oraz odporna na działanie promieni UV powłoka z tworzywa bezhalogenowego - precyzuje Jakub Szeliga. System kabli grzejnych może być stosowany w rynnach wykonanych z różnych materiałów i o dowolnym przekroju - zarówno półokrągłym, jak i kwadratowym. Ponadto mogą być one montowane nie tylko w rynnach i rurach spustowych, ale i bezpośrednio na dachu, w miejscach szczególnie narażonych na gromadzenie się wody opadowej. Przewody te w żadnym stopniu nie zaburzają także estetyki budynku, będąc udogodnieniem zupełnie niewidocznym dla oka.

Wstępny kosztorys

System kabli grzejnych montowany jest po wewnętrznej stronie rynien w zależności od potrzeb, rodzaju systemu rynnowego oraz wysokości rur spustowych za pomocą klamer, uchwytów i linek. Koszt materiałów można wstępnie oszacować precyzyjnie mierząc rynny i rury spustowe. Przede wszystkim ważne jest dokładne określenie długości całego systemu orynnowania. - W zależności od lokalizacji inwestycji oraz panującego w danym otoczeniu klimatu ilość oraz moc stosowanych przewodów może ulegać modyfikacjom. Galeco jednak, zaleca aby stosować samoregulujący system przewodów grzewczych ułożonych podwójnie w rynnie oraz rurze spustowej. Jest to optymalne a zarazem ekonomiczne oraz bezpieczne rozwiązanie - dodaje Jakub Szeliga, ekspert marki Galeco.

Dlatego też innej długości przewodów będą wymagały rynny w domu w klimacie nadmorskim, a innej w górach. Aby instalacja właściwie pełniła swoje zadanie mocowania powinny być rozmieszczone w odległościach ok. 30-40 cm. Ważne jest również pozostawienie odpowiedniego zapasu kabla (ok. 0,5 m), który umożliwi połączenie instalacji grzejnej z elektryczną.

 

Inwestycja w system kabli grzejnych to nie tylko sposób na zabezpieczenie systemu rynnowego przed negatywnymi skutkami zamarzania wody. Wiele nowoczesnych produktów (takich jak przykładowo rynny dedykowane dachom bezokapowym), dla spełnienia warunków ochrony gwarancyjnej wymaga właśnie montażu tego typu elementów.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady