Nowoczesna technologia dla higieny i oszczędności

J2CD  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Wybór rozwiązań sanitarnych nie musi być podyktowany wyłącznie względami estetycznymi. Coraz częściej oczekiwania użytkowników są dużo większe niż ładny wygląd i wzornictwo zgodne z aktualnymi trendami. Liczy się także przemyślana funkcjonalność oraz technologia, dzięki której dbanie o higienę może być przyjazne dla użytkowników, domowego budżetu i środowiska. Oto 3 rozwiązania, które zdają ten egzamin na szóstkę!

Na prostych zasadach

Pojawienie się na rynku toalet myjących rzuciło nowe światło na kwestie higieny osobistej. Większość pierwszych modeli bazowała jednak na skomplikowanej technologii, o której nie można było powiedzieć, że jest energooszczędna. Wyzwaniem okazało się stworzenie toalety bez przyłącza prądu, sterowanej manualnie i wyposażonej tylko w niezbędne funkcje. Tak powstał TECEone - produkt nowoczesny, intuicyjny w obsłudze, a dzięki swojej prostocie - także innowacyjny.

Jest minimalistyczna i kompaktowa, dzięki czemu wpisuje się w styl nowoczesnych łazienek - także tych o niewielkim metrażu. Jedynym widocznym elementem, odróżniającym ją od tradycyjnych misek, są detale. Producent dowiódł także, że nowoczesna technologia może działać bez prądu. W TECEone funkcja mycia sterowana jest wyłącznie za pomocą pokrętła regulującego ciśnienie, a ciepła woda pochodzi bezpośrednio z instalacji. Automatyczne mycie dyszy to z kolei gwarancja higieny - zarówno przed, jak i po użyciu. Brak prądu, modułu zasilającego, mniej technologii - to oszczędność, większe bezpieczeństwo i prosta instalacja.

Technologia podwójnego spłukiwania

Spłuczka jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia stelaży podtynkowych, który może sprzyjać oszczędnemu oraz efektywnemu użytkowaniu wodny. To zasługa m.in. funkcji podwójnego spłukiwania. Jednak zanim technologia ta pojawiła się na rynku, stosowano system „jednej ilości”. W praktyce oznaczało to tyle, że każdorazowo zużywano cały zbiornik, tj. kilka litrów wody - nawet wtedy, gdy nie było takiej potrzeby. Dopiero opcja podwójnego spłukiwania wyznaczyła nowe standardy i przełożyła się na realne oszczędności.

Zużycie wody zależy nie od objętości zbiornika, ale od możliwości regulacji zaworu spłukującego. Dokonuje się tego za pomocą suwaka. W przypadku spłuczki TECE o pojemności 10 litrów standardowa ilość wody spłukującej wynosi 6 l. Istnieje jednak możliwość wyboru opcji 4,5/ 7,5/ 9 l - do pełnego spłukiwania, natomiast do częściowego będą to zawsze 3 litry. Niezbędnym elementem wyposażenia tego rodzaju spłuczek jest mechanizm uruchamiający w postaci przycisków o dwudzielnych klawiszach.

Dwa warianty higieny

Mogą być ze stali nierdzewnej lub z tworzywa, obsługiwane manualnie lub bezdotykowo, a także wyposażone w technologię LED - oferta dostępnych na rynku przycisków spłukujących jest bardzo szeroka.

W przypadku przycisków dwufunkcyjnych istnieje możliwość spłukiwania dwoma ilościami wody. Dzięki takiemu rozwiązaniu zużycie wody jest zawsze pod kontrolą. Jeżeli kwestie oszczędności są kluczowym kryterium wyboru, warto postawić na przyciski z dwudzielnymi klawiszami.

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Zobacz kalkulatory

Najnowsze porady