Obrazy w stylu pop art: dekoracja, która nigdy nie wyjdzie z mody

Fairbox  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

W świecie aranżacji wnętrz istnieje wiele trendów i nurtów, którymi warto się zainspirować tworząc nasz wymarzony wystrój. Spośród setek możliwości, na jakie możemy się zdecydować, wyodrębnijmy dwie tendencje: aktualnie modne i te ponadczasowe. Jeśli chcemy, by nasze mieszkanie prezentowało się znakomicie, bez względu na to, co jest w tej chwili na topie, zdecydujmy się na uniwersalne rozwiązanie jakim są inspirowane twórczością Andy’ego Warhola obrazy. Pop art to strzał w dziesiątkę.

Obserwując zmieniającą się jak w kalejdoskopie modę czasami trudno nadążyć za tym, co jest teraz trendy. Podobnie jest w świecie aranżacji wnętrz. By nie zwariować i nie zastanawiać się, czy nasza przestrzeń jest jeszcze modna, czy już passe, powinniśmy wykonać jeden, bardzo prosty krok - krok w stronę uniwersalnego wystroju. W żadnym wypadku nie oznacza to, że musimy poprzestać na nieciekawej stylizacji. Ponadczasowe rozwiązania opierają się bowiem na elementach, które modne są zawsze. Oznacza to, że nie są ani banalne, ani nudne. Wystarczy przywołać ozdobę, której dzisiaj chcemy poświęcić trochę więcej uwagi. Są to niezwykle wyraziste i kolorowe obrazy pop art na zamówienie. Dlaczego wybraliśmy akurat ten nurt w sztuce? Ponieważ trudno o bardziej energetyczne, efektowne i oryginalne przedstawienia. Pop art stworzono właśnie po to, by dekorował nasze wnętrza i cieszył nasze oczy. Zobaczmy więc jakie wzory możemy wybrać, by udekorować salon, sypialnię i kuchnię.

Salon w stylu wielkiej gwiazdy

Sztuka popularna, jako pierwsza w historii, skupiła się na prezentowaniu codziennego życia nie pod postacią martwych natur czy scen rodzajowych lecz ukazując sklepowe produkty spożywcze, przedmioty codziennego użytku czy podobizny słynnych gwiazd w miejsce władców i polityków. Zastanawiając się nad tym, jakie przedstawienia najlepiej sprawdzą się w wystroju dziennego pokoju, doszliśmy do wniosku, że będą to właśnie podobizny znanych osobistości. Dlaczego takie obrazy? Pop art, dzięki przyjętej estetyce, ukazuje świat w uproszczony, graficzny sposób, dzięki czemu również portrety nabierają zupełnie unikalnego charakteru. Zamiast wiernego odwzorowania twarzy, proste kontury uzupełnione są ekstrawaganckimi barwami, które doskonale opisują naturę kolorowych ptaków, jakimi z pewnością byli Marylin Monroe, Elvis Presley czy Michael Jackson. Takie przedstawienia znakomicie ożywią nowocześnie urządzony, ale stonowany pokój. Jeśli nasz salon jest przestronny, to sięgnijmy po dwa lub trzy obrazy. Pop art lubi, gdy dużo się dzieje we wnętrzu, dlatego z portretów naszych ulubionych piosenkarzy czy aktorów stwórzmy nasze autorskie zestawienie. 

Sypialnia z nastrojowym akcentem

Z pewnością każdy, nie tylko fan rockowej muzyki, zna logo słynnego na całym świecie zespołu The Rolling Stones. Dlaczego przywołujemy je akurat w tym kontekście? Ponieważ autorem charakterystycznego emblematu jest John Pasche - jeden z przedstawicieli sztuki popularnej. I to właśnie charakterystyczne, czerwone usta, niekoniecznie z wystawionym językiem, są doskonałym pomysłem na to, żeby ozdobić wnętrze sypialni. Ten zmysłowy motyw, ukazany jednak w nietypowy sposób, będzie oryginalną ozdobą przestrzeni. Nasza propozycja to wielkoformatowe płótno zawieszone nad wezgłowiem łóżka. Szukając odpowiedniego wzoru warto jednak zwrócić uwagę na jeden istotny aspekt. Z czym może nam się kojarzyć pop art? Komiks jest znakomitą odpowiedzią, ponieważ właśnie w tym okresie doceniono obrazkowe historie, które od tej pory nie przestały cieszyć się dużą popularnością. Przedstawione w komiksowej estetyce usta na charakterystycznym, wykropkowanym tle staną się dominującym akcentem w aranżacji. 

Fast food w zdrowej odsłonie

Wszyscy dobrze wiemy, że wysoko przetworzona żywność i Fast foody są na dłuższą metę zabójcze dla naszego zdrowia. I choć nie zachęcamy do tego, by właśnie nimi zaspokajać swój głód, proponujemy, by znalazły się w naszej kuchni. Skąd wynika taka rozbieżność? Stąd, że na myśli mamy zabawne i apetyczne obrazy pop art. Sklep internetowy jest najlepszym miejscem i najszybszą drogą, by nabyć właśnie takie przedstawienia. Jesteśmy przekonani, że wszystkim, którzy lubią się bawić aranżacją wnętrz i modnymi dodatkami, przypadną do gustu graficzne wizerunki hamburgerów, frytek, mlecznych shake’ów lub butelek Coca-Coli, które tak chętnie prezentował na swoich płótnach Andy Warhol. Kuchnia wcale nie musi być miejscem pozbawionym ozdób i wyrazistych elementów. Wystarczy jeden efektowny akcent na ścianie, a cały nasz wystrój nabierze zupełnie innego charakteru. 

Obrazy pop art na zamówienie otwierają przed nami nieskończone wręcz możliwości. Ozdabiając nimi zarówno salon, sypialnię, jak i kuchnię, możemy przekształcić nieciekawe wnętrze w modny wystrój, a stonowaną stylizację w tętniącą kolorami przestrzeń, która zawsze będzie się doskonale prezentować.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady