Odkrywamy potencjał szkła w aranżacji łazienki

J2CD  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)


fot. TECE

Do niedawna utożsamiane głównie z kruchością, od kilku dekad znajduje coraz szersze zastosowanie w aranżacji wnętrz. Szkło – ten niezwykle wdzięczny materiał cieszy się wyjątkowym uznaniem oraz rosnącą popularnością także wśród użytkowników łazienek. Szklane oprawy świetlne, dekoracyjne płytki czy elementy konstrukcji kabin – to tylko wybrane przykłady jego funkcjonalności. Warto odkryć jego potencjał w aranżacji łazienek.

Transparentne aranżacje

Rozwój technologii oraz nowe możliwości uszlachetniania sprawiły, że ten niegdyś delikatny materiał stał się dziś trwały, wytrzymały, a co za tym idzie – także bezpieczny. Atrakcyjność szkła nie przemija. Wciąż pozostajemy pod urokiem jego wyjątkowej elegancji, połysku, blasku, podobieństwa do szlachetnych kruszców oraz zdolności przepuszczania światła.

Szkło to materiał, który z powodzeniem wpisze się w każdy styl aranżacji łazienki – nowoczesny, industrialny, naturalny czy glamour. Jest minimalistyczne, ponadczasowe, funkcjonalne. Co istotne – jego właściwości użytkowe doceniają zarówno właściciele małych, jak i większych pomieszczeń sanitarnych. Po pierwsze – dzięki niemu możemy wydzielić strefy i optyczne powiększyć przestrzeń – nawet o niewielkim metrażu. W odbiorze wizualnym szkło charakteryzuje się lekkością, przepuszcza promienie, jest transparentne. To wszystko sprawia, że nie przytłacza wnętrza i nie odbiera niezbędnego światła.


fot. TECE

- Szkło może występować w różnorodnej kolorystyce i wykończeniu – z połyskiem, matowe, barwione. Dzięki temu bez problemu dobierzemy wariant idealny do naszej aranżacji. Ciekawą propozycją są przyciski spłukujące do WC z satynową powierzchnią. W wymiarze estetycznym zachwycające subtelnością i nowoczesnością, w użytkowym - ciepłem, delikatnością i przyjemnością w dotyku – mówi Dominik Kasprzyk, ekspert marki TECE.

Czystość i higiena

Łazienka to chyba najbardziej intymna przestrzeń w domu. W jej zaciszu relaksujemy się po ciężkim dniu, przywracając harmonię dla ciała i duszy. To także pomieszczenie, które utożsamiane jest z szeroko pojętą higieną i czystością. Dlatego urządzając nowoczesne pomieszczenia sanitarne warto zwrócić uwagę na odpowiednie materiały. Dzięki gładkiej powierzchni szkło spełnia wysokie wymogi higieniczne i jest łatwe w utrzymaniu w czystości. Dla wzmocnienia tego efektu często pokrywane jest specjalną antybakteryjną powłoką, np. z jonami srebra, które powstrzymują rozwój drobnoustrojów.


fot. TECE

Technologia pod szklaną osłoną

Szkło to odpowiedź na wiele trendów spotykanych w pomieszczeniach sanitarnych - indywidualizację, cyfryzację czy dążenie do bezdotykowego użytkowania. Doskonałym przykładem tego, jak technologia - przy zastosowaniu odpowiednich materiałów - może podnosić komfort użytkowania, są innowacyjne rozwiązania.

- Ciekawą propozycją dla fanów nowoczesności w aranżacji wnętrz jest m.in. terminal WC, który na pierwszy rzut oka przypomina przymocowaną do ściany dekoracyjną szklaną taflę. Pod nią ukryty jest stelaż i mechanizm spłukujący. Funkcje terminala uwidaczniają są dopiero w momencie zbliżenia się użytkownika. Bezdotykowe spłukiwanie umożliwiają także szklane przyciski z technologią LED i czujnikiem ruchu – mówi ekspert TECE.


fot. TECE

Estetyka i wytrzymałość

Nowoczesne metody produkcji sprawiły, że szkło zyskało na wyjątkowej trwałości. Dzięki procesom hartowania materiał ten zwiększył swoją wytrzymałość mechaniczną, odporność termiczną i stał się bezpieczny w użytkowaniu. Nie dziwi więc, że coraz częściej stosowany jest także do wykończenia podłóg czy jako element odwodnień prysznicowych. - Odpływ z rusztem ze szkła harmonijnie integruje się z podłogą, a dzięki solidnej podstawie ze stali nierdzewnej jest przy tym niezwykle wytrzymały na obciążenia – co najmniej 300 kg. Dużą zaletą jest także łatwość w czyszczeniu oraz możliwość doboru i dopasowania barwy szkła do pozostałych elementów łazienki, np. szklanych przycisków spłukujących. Zachowanie spójności wzorniczej to jedna z ważniejszych zasad aranżacji pomieszczeń. Dlatego decydując się na szklane akcenty, warto zwrócić uwagę na odpowiedni dobór poszczególnych elementów wyposażenia  dodaje Dominik Kasprzyk.


fot. TECE

Szkło to wyjątkowo wdzięczny materiał. Przewodzi dźwięk, ciepło, światło. Sprawdza się jako platforma cyfrowej komunikacji - może być nośnikiem informacji, ekranem i klawiaturą w jednym. W dobie rozwoju technologii informatycznych można przewidzieć wzrost skali jego zastosowań. Pewność można mieć także co do tego, że szkło jest i będzie materiałem wykorzystywanym na coraz szerszą skalę w nowoczesnych projektach łazienek.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: