Postaw na ciepło - wybieramy ogrzewanie podłogowe

J2CD  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Jednym z kryteriów wyboru ogrzewania podłogowego jest kompleksowość, która przekłada się na kompatybilność wszystkich elementów, a docelowo na bezawaryjne i efektywne działanie całej instalacji. Przykładem tego typu rozwiązań jest TECEfloor - system oferujący różne możliwości w zakresie montażu i użytkowania - zarówno w nowo powstającym budownictwie, jak i w remontowanych obiektach.

Korzyści wynikających z ogrzewania podłogowego jest wiele - począwszy od ekonomicznych, poprzez aranżacyjne, po zdrowotne. Nic dziwnego, że w ostatnich latach zyskało na popularności, stając się tym samym atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych grzejników - nie tylko w nowych inwestycjach, ale także w starszym budownictwie. Rozwiązania w zakresie ogrzewania podłogowego do zabudowy suchej i mokrej znajdziemy w ofercie firmy TECE.

Kompletne rozwiązania

TECEfloor to kompletny system o szerokim zastosowaniu w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej czy przemysłowej. W jego skład wchodzą m.in. rury grzewcze, akcesoria do instalacji, rozdzielacze, grupy mieszające do rozdzielaczy i technika sterowania ogrzewaniem. Wszystkie komponenty są odpowiednio dobrane i przetestowane pod względem jakości i kompatybilności - „Silver Line Quality” (SLQ). TECEfloor oferuje dwa rodzaje rur wraz ze złączkami. Pierwszą z nich jest pięciowarstwowa rura SLQ PE-RT 5S z warstwą EVOH. Drugi rodzaj to wielowarstwowa rura SLQ PE-RT/Al/PE-RT - opracowana specjalnie do systemów ogrzewania podłogowego - wyposażona w warstwę miękkiego aluminium stanowiącego barierę tlenową. Dzięki temu jest wyjątkowo elastyczna podczas układania. Ten typ rury sprawdzi się w zabudowie suchej, na siatkach zbrojeniowych, przy zastosowaniu klipsów mocujących.

TECEfloor oferuje pełną gamę rozdzielaczy dedykowanych różnym źródłom ciepła, takim jak pompy ciepła, kotły kondensacyjne, wysokotemperaturowe źródła ciepła. Ofertę uzupełnia nowoczesna automatyka bezprzewodowa i przewodowa do sterowania ogrzewania podłogowym - także z funkcją wi-fi.

Dla nowych inwestycji

W przypadku zabudowy mokrej do wyboru mamy izolację rolowaną i płyty systemowe z wypustkami. Izorol składa się z folii laminowanej i styropianu. Raster do układania rur zapewnia zachowanie właściwych odstępów oraz solidne mocowanie klipsów. Płyty systemowe z wypustkami TECEfloor, o wymiarach 840 x 1440 mm, montowane są z kolei na odpowiednio dobranej izolacji i przeznaczone dla rur o średnicach 14-17 mm. Przemyślana konstrukcja oraz 6 cm rozstaw sprawiają, że układanie elementów rozprowadzających ciepło staje się komfortowe i pozbawione ryzyka błędu. Sam montaż płyty nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi.

W remontowanych obiektach

Rozwiązania do zabudowy na sucho to system płytowy TECEfloor 30/16, który składa się z dwóch komponentów - panelu do zabudowy suchej oraz profilu przewodzącego ciepło wykonanego z aluminium lub ze stali.

Płyta do montażu ogrzewania podłogowego dedykowana jest rurom TECEfloor 16 x 2 mm. Pozwala na użycie standardowych produktów suchego, jak również mokrego jastrychu - cementowego, anhydrytowego. Wykonana została z twardej pianki polistyrenowej (EPS) z wyprofilowanymi kanałami. Dzięki temu, że nie wymaga dużych wysokości konstrukcyjnych, ogrzewanie podłogowe może być z powodzeniem montowane także w remontowanych pomieszczeniach.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: