ogrzewanie

Znaleziono: 17
Porada id 7239 Ogrzewanie podłogowe w pigułce – zasady prawidłowego użytkowania
J2CD | 2023-11-07
Rozpoczęcie sezonu grzewczego to idealny moment na przybliżenie sobie zasad właściwego korzystania z systemów dostarczających ciepło w domu. Odpowiednie użytkowanie pozwoli ograniczyć wydatki, zapewni komfort przebywania w pomieszczeniu, a także trwałość i bezpieczeństwo instalacji. Radzimy, jakie kwestie są szczególnie istotne w przypadku ogrzewania podłogowego. czytaj »
Porada id 7190 Czy ogrzewanie na podczerwień jest opłacalne?
senegis | 2023-08-24
Ogrzewanie na podczerwień, zwane również ogrzewaniem promieniowym, jest coraz popularniejszym rozwiązaniem w dziedzinie ogrzewania domów i pomieszczeń. Jest to innowacyjna technologia, która wykorzystuje promieniowanie podczerwone do bezpośredniego ogrzewania przedmiotów i powierzchni, a nie powietrza. Czy jednak jest to opłacalne rozwiązanie? czytaj »
Porada id 7181 Małe dziecko a ogrzewanie podłogowe: Komfort i bezpieczeństwo idą w parze
senegis | 2023-07-27
Ogrzewanie podłogowe to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań w nowoczesnych domach, zapewniające nie tylko komfort cieplny, ale także estetyczny. Kiedy w domu pojawia się małe dziecko, wiele rodziców zastanawia się, czy ogrzewanie podłogowe jest odpowiednie dla ich pociechy. W tym artykule omówimy korzyści i potencjalne obawy związane z tym systemem grzewczym w kontekście bezpieczeństwa i dobrostanu najmłodszych domowników. czytaj »
Porada id 7180 Folia grzewcza czy tradycyjne ogrzewanie podłogowe: Które jest lepsze?
senegis | 2023-07-27
Ogrzewanie podłogowe od wieków stanowiło jeden z najbardziej komfortowych i efektywnych sposobów zapewnienia ciepła w naszych domach. Tradycyjne systemy ogrzewania podłogowego cieszą się długą historią, ale ostatnio coraz bardziej popularne stają się również rozwiązania z wykorzystaniem folii grzewczych. W tym artykule przeanalizujemy oba rozwiązania, porównując ich zalety i wady, aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję dla Twojego domu. czytaj »
Porada id 7174 Podczerwień: Tajemnicze światło o wielu zastosowaniach
senegis | 2023-07-26
Podczerwień, zwana również promieniowaniem podczerwonym, to forma energii elektromagnetycznej, która znajduje się na niższym końcu widma światła niż światło widzialne. Mimo że ludzkie oko nie może jej dostrzec, podczerwień ma wiele fascynujących zastosowań w różnych dziedzinach nauki, technologii i codziennego życia. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest podczerwień i jakie są jej najważniejsze zastosowania. czytaj »
Porada id 7173 Historia powstania kaloryfera: Rozwój systemu ogrzewania w epoce nowożytnej
senegis | 2023-07-26
Ogrzewanie jest jednym z najważniejszych odkryć w historii ludzkości. Od czasów prehistorycznych, ludzie szukali różnych sposobów na utrzymanie ciepła w swoich domach i osiedlach. Z biegiem czasu, technologia i wiedza ludzka ewoluowały, prowadząc do powstania skutecznych i efektywnych systemów ogrzewania. Jednym z najważniejszych kroków w tej historii było wynalezienie kaloryfera - urządzenia, które zmieniło sposób, w jaki ludzie ogrzewali swoje wnętrza. czytaj »
Kaloryfer Maty grzewcze: Innowacyjne rozwiązanie dla komfortu i efektywności energetycznej
senegis | 2023-07-26
W dzisiejszych czasach, coraz więcej osób poszukuje nowoczesnych i efektywnych rozwiązań grzewczych, które zapewnią im komfort termiczny w domu. Jednym z coraz popularniejszych rozwiązań są maty grzewcze - elastyczne panele, które można zainstalować pod podłogą lub na ścianach. Maty grzewcze nie tylko zapewniają przyjemne ciepło, ale także przyczyniają się do oszczędności energii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tematowi mat grzewczych i ich zaletom. czytaj »
Porada id 7053 Postaw na ciepło - wybieramy ogrzewanie podłogowe
J2CD | 2022-09-30
Jednym z kryteriów wyboru ogrzewania podłogowego jest kompleksowość, która przekłada się na kompatybilność wszystkich elementów, a docelowo na bezawaryjne i efektywne działanie całej instalacji. Przykładem tego typu rozwiązań jest TECEfloor – system oferujący różne możliwości w zakresie montażu i użytkowania – zarówno w nowo powstającym budownictwie, jak i w remontowanych obiektach. czytaj »
Porada id 6377 Ciepło pod stopami – przygotuj instalację do sezonu grzewczego
J2CD | 2019-09-23
Podłogówka to jeden z popularniejszych systemów ogrzewania domów. Jednak, aby w pełni korzystać z jego funkcjonalności, niezbędna jest wiedza na temat zasad eksploatacji. Warto pomyśleć o tym szczególnie teraz, kiedy nowy sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami. Dzięki zastosowaniu kilku prostych zasad, możemy ograniczyć wydatki oraz zapewnić bezpieczeństwo instalacji. czytaj »
Porada id 6117 Ogrzewanie podłogowe – 5 zasad prawidłowego użytkowania
J2CD | 2018-10-25
Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego warto zastanowić się nad właściwym użytkowaniem systemów dostarczających ciepło w naszym domu. Odpowiednia eksploatacja pozwoli ograniczyć wydatki, zapewni komfort przebywania w pomieszczeniu, a także trwałość i bezpieczeństwo instalacji. Podpowiadamy, jakie kwestie są szczególnie istotne w przypadku ogrzewania podłogowego. czytaj »
Znaleziono: 17