Sprawdzone pomysły na niewidoczny odpływ prysznicowy

J2CD  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Naturalna estetyka, proste rozwiązania, dyskretna technologia - to znak rozpoznawczy nowoczesnych łazienek. Urządzając je, nie zapominamy przede wszystkim o strefie prysznicowej, która powinna być funkcjonalna, bezpieczna, a także spójna ze stylem całego wnętrza.

We współczesnych pomieszczeniach sanitarnych coraz rzadziej spotkać można zabudowane kabiny czy wysokie brodziki. Są za to rozwiązania gwarantujące pełnię funkcjonalności. Mowa o udowodnieniach prysznicowych, które podnoszą standardy aranżacji i komfortu oraz stają się niemal niewidoczne dla oka.

Na miarę nowoczesności

Dziś większość użytkowników nie wyobraża sobie życia bez kabiny. Jednak i ta w przeciągu ostatnich lat zmieniała swoje oblicze. Stała się minimalistyczna, elegancka oraz szyta na miarę. To zasługa rozwiązań, które umożliwiają personalizację tej przestrzeni. Przykładem są między innymi profile prysznicowe z możliwością docięcia i dopasowania do odpowiednich wymiarów. Zestawione z wielkoformatowymi płytkami czy posadzką z kamienia naturalnego integrują się z nią niemal w sposób niezauważalny. Przemyślana konstrukcja sprawia z kolei, że mogą być montowane zarówno na krawędzi strefy prysznicowej, jak i na środku pomieszczenia.

Ważne jest, aby profil wykonany był ze stali nierdzewnej i posiadał wewnętrzne nachylenie. Takie rozwiązanie optymalizuje odprowadzanie wody, ułatwiając utrzymanie go w czystości. Kolejną istotną kwestią jest możliwość późniejszego wypoziomowania i dopasowania wysokości do różnych grubości płytek podłogowych - mówi Andrzej Majewski, ekspert marki TECE.

Profile prysznicowe dostępne są w wielu wariantach wzorniczych. Ciekawą propozycją są odwodnienia TECEdrainprofile z powierzchnią PVD w kolorze złotym - czerwonym i optycznym, a także czarnego chromu. Co istotne - mogą być dopasowane do wykończenia przycisków spłukujących. Są także odporne na zarysowania i potencjalne czynniki korozyjne.

Odpływ pod płytką

W sytuacji, gdy materiałem stosowanym do wykończenia posadzki są płytki ceramiczne, warto sięgnąć po ruszty typu „plate”. Służą one do wklejania wcześniej przyciętego materiału. Takie rozwiązanie pozwala tworzyć estetyczną, minimalistyczną i pozbawioną progów przestrzeń prysznicową. Ruszty „plate” występują w wersji prostej i kątowej.

Wybierając odwodnienie liniowe zwróćmy uwagę na to, czy stanowi kompletny system w postaci rusztu, rynny, uszczelnienia i elementów montażowych. Istotne znaczenie ma bezspoinowy korpus rynny, który powinien być wykonany ze stali nierdzewnej i zaprojektowany w taki sposób, by zapewnić użytkownikowi jego łatwe czyszczenie. W przypadku systemu modułowego TECEdrainline bezpieczeństwo użytkowania zagwarantuje specjalne uszczelnienie, np. Seal System - certyfikowany przez niezależny niemiecki instytut badawczy. Z kolei wykorzystanie dwustopniowego syfonu z membraną będzie zapobiegało parowaniu wody - radzi ekspert TECE.

Ukryte w kamieniu

Nowoczesne łazienki coraz częściej przypominają salony spa - z wydzieloną strefą prysznicową i kabiną typu walk-in. Do wykończenia posadzek stosuje się już nie tylko tradycyjne płytki, ale także naturalne materiały, takie jak kamień. Taka sytuacja projektowa wymaga jednak zastosowania odpowiednich rozwiązań, które pozwolą na skuteczne odprowadzenie wody prysznicowej i ukrycie odpływu. Odpowiedzią są odpływy prysznicowe do wklejania kamienia naturalnego. Dzięki zlicowaniu powierzchni posadzki z rynną, w kamieniu widoczna pozostaje jedynie wąska szczelina. Takie rozwiązanie pozwala także na utrzymanie jednego poziomu podłogi we wszystkich strefach użytkowych łazienki.

Z opcją dopasowania do wymaganych wymiarów, do wypełniania kamieniem lub płytkami, w kolorach spójnych z pozostałymi elementami wyposażenia łazienki - szeroki wybór odwodnień liniowych gwarantuje nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni prysznicowej. To, które z nich wybierzemy, zależy wyłącznie od naszej wizji twórczej lub projektu.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady