Świeże i czyste powietrze w domu dzięki 3 roślinom

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Dzięki trzem roślinom możesz mieć zawsze czyste i świeże powietrze w domu, nawet jeżeli przestałbyś otwierać okna.

Podczas prezentacji na TED (cykl konferencji naukowych), Kamal Meattle - indyjski aktywista na rzecz ochrony środowiska, zaprezentował sposób na zapewnienie w domu świeżego i czystego powietrza. Trzy rośliny są w stanie dostarczyć czyste powietrza w ilości wystarczającej, aby można było cieszyć się świeżym powietrzem nawet w hermetycznie zamkniętym pomieszczeniu.

Nie musisz jednak rezygnować z otwierania okien, aby docenić korzystny wpływ tych roślin na powietrze w domu. Takie rozwiązanie z pewnością poprawi jakość powietrza w zimie czy chociażby w nocy (po przespaniu nocy w sypialni z zamkniętymi oknami trudno o miły zapach).

Te trzy rośliny to:

  1. Areka żółtawa - to palma z cienkim pniem i gęstymi liściami, która usuwa dwutlenek węgla i zamienia go w tlen; w polskich warunkach dorasta do 2,5m; potrzebujesz 4 palm o wysokości ok. 140cm na osobę,
  2. Sansewieria gwinejska (wężownica) - roślina nazywana sypialnianą, ponieważ zamienia dwutlenek węgla w tlen w nocy; potrzebujesz 6 roślin wysokich na ok. 1 metr na osobę,
  3. Epipremnum złote (rafidofora złota) - roślina usuwa lotne chemikalia oczyszczając powietrze; potrzebujesz 

Badania przeprowadzone w Indiach udowodniły, że obecność tych roślin istotnie poprawia stan zdrowia, samopoczucie i produktywność, m.in. zmniejsza podrażnienia oczu i układu oddechowego.

Zobacz film z całą prezentacją na TED (film z polskimi napisami).

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady