rośliny

Znaleziono: 18
Porada id 5450 Zadbaj o nie na każdym etapie – na co zwrócić uwagę przy siewie roślin wczesnych
DESIO | 2017-02-07
Czynniki pogodowe wymuszają na producentach solidne przygotowanie do rozpoczynającego się już w lutym siewu warzyw wczesnych. Ostatni sezon rolniczy (2016 r.) odznaczał się wyjątkową suszą i dopiero w jego trzecim kwartale IUNG (Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa) zawarł w swoim raporcie informację o końcu suszy rolniczej. Trudne warunki pogodowe występują również na początku bieżącego sezonu, w którym rolnicy musieli zmierzyć się ze srogą i mroźną zimą. Te niesprzyjające warunki pogodowe determinują dodatkowe starania i przygotowania do siewu warzyw wczesnych. czytaj »
Rośliny doniczkowe Świeże i czyste powietrze w domu dzięki 3 roślinom
Poradopedia.pl | 2013-09-20
Dzięki trzem roślinom możesz mieć zawsze czyste i świeże powietrze w domu, nawet jeżeli nie otwierałbyś okien. czytaj »
Rzeżucha Jak zasadzić rzeżuchę
Poradopedia.pl | 2013-05-14
Rzeżucha to szybko rosnąca zielona roślinka bogata w witaminy, która znakomicie sprawdza się jako dodatek do kanapek i sałatek oraz jako przyprawa. Jak wyhodować ją w domu? czytaj »
Rośliny doniczkowe Jak i dlaczego czyścić rośliny doniczkowe
Poradopedia.pl | 2013-05-12
Na roślinach zbiera się kurz i insekty - regularne czyszczenie zapewni ich lepszy rozwój oraz zdrowsze warunki w Twoim domu. czytaj »
Rośliny dla leniwych i zapracowanych
Poradopedia.pl | 2012-09-06
Lubisz otaczać się zielenią, ale nie masz czasu ani chęci do zajmowania się roślinami? Przeczytaj naszą poradę i sprawdź, jakie okazy sprawdzą się w Twoim domu. czytaj »
Najlepsze rośliny na żywopłot
Poradopedia.pl | 2012-08-23
Marzy Ci się piękny płot z żywych roślin wokół ogrodu. Po przeczytaniu naszej porady będziesz wiedział, jakie krzewy wybrać. czytaj »
Jak urządzić ogród dla alergika?
Poradopedia.pl | 2012-03-19
Wiosna to odpowiednia pora, by zająć się urządzaniem i porządkowaniem ogrodu. Jeśli cierpisz na alergie, przeczytaj naszą poradę i dowiedz się, jakie rośliny mogą znaleźć się w Twoim ogrodzie, a jakich powinieneś unikać. czytaj »
Trawnika Jak rozmieścić rośliny w ogrodzie?
Poradopedia.pl | 2011-07-27
Właściwe rozmieszczenie drzew, krzewów i kwiatów sprzyja walorom dekoracyjnym ogrodu, ale przede wszystkim kondycji samych roślin. Jak to powinno dokładnie wyglądać? Przeczytaj naszą poradę. czytaj »
Kiełki Jak wyhodować kiełki?
Poradopedia.pl | 2011-06-27
Kiełki w sałatce, w zupie a może na kanapce? Można dodawać je właściwie do wszystkiego, ponieważ są bardzo zdrowe i smaczne. Aby mieć kiełki zawsze pod ręką najlepiej samemu je wyhodować. Podpowiadamy jak to zrobić. czytaj »
Drzewko bonsai Jak pielęgnować drzewko bonsai?
Poradopedia.pl | 2011-03-09
Bonsai to sztuka miniaturyzacji drzew polegająca na doprowadzaniu rośliny do karłowatej formy i nadaniu jej wyglądu dorosłego drzewa. Hodowla bonsai wymaga poświęcenia czasu i wiele cierpliwości czytaj »
Znaleziono: 18