rośliny

Znaleziono: 19
Porada id 6570 Jak zorganizować ogród bezpieczny dla dziecka?
OCG | 2020-05-29
Własny ogród, nawet najmniejszy, jest dziś na wagę złota. Doceniają go teraz szczególnie rodzice, bo dzięki niemu dzieci mogą niemal bez ograniczeń spędzać czas na świeżym powietrzu. Należy jednak pamiętać, by zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych na posesji i dokładnie przemyśleć jej aranżację. Zebraliśmy 5 kluczowych zasad, które musimy wziąć pod uwagę, urządzając przydomową przestrzeń. czytaj »
Porada id 5450 Zadbaj o nie na każdym etapie – na co zwrócić uwagę przy siewie roślin wczesnych
DESIO | 2017-02-07
Czynniki pogodowe wymuszają na producentach solidne przygotowanie do rozpoczynającego się już w lutym siewu warzyw wczesnych. Ostatni sezon rolniczy (2016 r.) odznaczał się wyjątkową suszą i dopiero w jego trzecim kwartale IUNG (Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa) zawarł w swoim raporcie informację o końcu suszy rolniczej. Trudne warunki pogodowe występują również na początku bieżącego sezonu, w którym rolnicy musieli zmierzyć się ze srogą i mroźną zimą. Te niesprzyjające warunki pogodowe determinują dodatkowe starania i przygotowania do siewu warzyw wczesnych. czytaj »
Rośliny doniczkowe Świeże i czyste powietrze w domu dzięki 3 roślinom
Poradopedia.pl | 2013-09-20
Dzięki trzem roślinom możesz mieć zawsze czyste i świeże powietrze w domu, nawet jeżeli nie otwierałbyś okien. czytaj »
Rzeżucha Jak zasadzić rzeżuchę
Poradopedia.pl | 2013-05-14
Rzeżucha to szybko rosnąca zielona roślinka bogata w witaminy, która znakomicie sprawdza się jako dodatek do kanapek i sałatek oraz jako przyprawa. Jak wyhodować ją w domu? czytaj »
Rośliny doniczkowe Jak i dlaczego czyścić rośliny doniczkowe
Poradopedia.pl | 2013-05-12
Na roślinach zbiera się kurz i insekty - regularne czyszczenie zapewni ich lepszy rozwój oraz zdrowsze warunki w Twoim domu. czytaj »
Rośliny dla leniwych i zapracowanych
Poradopedia.pl | 2012-09-06
Lubisz otaczać się zielenią, ale nie masz czasu ani chęci do zajmowania się roślinami? Przeczytaj naszą poradę i sprawdź, jakie okazy sprawdzą się w Twoim domu. czytaj »
Najlepsze rośliny na żywopłot
Poradopedia.pl | 2012-08-23
Marzy Ci się piękny płot z żywych roślin wokół ogrodu. Po przeczytaniu naszej porady będziesz wiedział, jakie krzewy wybrać. czytaj »
Jak urządzić ogród dla alergika?
Poradopedia.pl | 2012-03-19
Wiosna to odpowiednia pora, by zająć się urządzaniem i porządkowaniem ogrodu. Jeśli cierpisz na alergie, przeczytaj naszą poradę i dowiedz się, jakie rośliny mogą znaleźć się w Twoim ogrodzie, a jakich powinieneś unikać. czytaj »
Trawnika Jak rozmieścić rośliny w ogrodzie?
Poradopedia.pl | 2011-07-27
Właściwe rozmieszczenie drzew, krzewów i kwiatów sprzyja walorom dekoracyjnym ogrodu, ale przede wszystkim kondycji samych roślin. Jak to powinno dokładnie wyglądać? Przeczytaj naszą poradę. czytaj »
Kiełki Jak wyhodować kiełki?
Poradopedia.pl | 2011-06-27
Kiełki w sałatce, w zupie a może na kanapce? Można dodawać je właściwie do wszystkiego, ponieważ są bardzo zdrowe i smaczne. Aby mieć kiełki zawsze pod ręką najlepiej samemu je wyhodować. Podpowiadamy jak to zrobić. czytaj »
Znaleziono: 19