Technologia w łazience – rozwiązania sanitarne w duchu SMART

J2CD  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Inteligentne technologie każdego dnia dbają o to, by nasze życie było łatwiejsze i bardziej komfortowe. Dotyczy to także pomieszczeń sanitarnych, które coraz śmielej otwierają swoje drzwi nowoczesnym rozwiązaniom i przemyślanej funkcjonalności. Oto inspiracje i sprawdzone pomysły na aranżację łazienki w duchu SMART!

Rewolucja technologiczna

Łatwa, intuicyjna obsługa, możliwość programowania oraz zindywidualizowania ustawień, przemyślana funkcjonalność pozwalająca oszczędzać czas, energię czy wodę - rozwiązania sanitarne coraz częściej wpisują się w ideę SMART. Na znaczeniu zyskały także kwestie poprawy jakości życia i higieny. Dlatego urządzając łazienkę warto zwrócić uwagę nie tylko na wizualną stronę aranżacji, ale także zadbać o pełną funkcjonalność wnętrza, bezpieczeństwo użytkowników i własną wygodę. Pomogą nam w tym m.in. rozwiązania oferowane przez markę TECE.

Zoom na higienę

Inspiracją dla stworzenia elektroniki spłukującej TECEsolid stała się technologia wykorzystywana w aparatach fotograficznych. Specjalny czujnik precyzyjnie wykrywa bezdotykową aktywację spłukiwania, odróżnia ją od innych ruchów użytkownika, a przyciski podświetlają się wyłącznie w sytuacji, gdy osoba zbliży się do toalety. To pozwala ograniczyć niezamierzone uruchamianie spłuczki.

Elektronika TECEsolid wyróżnia się minimalistycznym designem, subtelną, geometryczną formą oraz przemyślaną konstrukcją. Przyciski zostały wykonane ze stali nierdzewnej i zaprojektowane warstwowo. Dostępne są w pięciu wariantach wzorniczych: chrom połysk, stal nierdzewna szczotkowana (anti-fingerprint), biały połysk i mat oraz czarny matowy.

TECEsolid jest intuicyjny w obsłudze i posiada zintegrowany program spłukiwania higienicznego oraz interwałowego. Elektronikę można także dopasować do indywidualnych wymagań za pomocą aplikacji. Spośród programowalnych funkcji warto wyróżnić m.in. spłukiwanie pojedyncze lub ekonomiczne - dwoma ilościami wody, zakres detekcji czujnika, czas aktywacji, jasność podświetlenia. Może być zasilany sieciowo (230/12V) - poprzez transformator lub bateryjnie (6V).

Luksus w zasięgu ręki

Ułatwia orientację w ciemności, zapewnia higieniczną, bezdotykową obsługę, umożliwia personalizację funkcji i parametrów - mowa o innym modelu nowej generacji przycisku, dzięki któremu luksus jest na wyciągnięcie ręki. TECElux mini wykonane zostały ze szkła w kolorze czarnym lub białym. Wyposażono je w czujnik ruchu i w nowoczesną technologię LED. Kontury klawiszy podświetlają się automatycznie, gdy użytkownik terminala znajdzie się w polu działania czujnika. Dzięki jednolitej szklanej powierzchni są łatwe w utrzymaniu w czystości.

Programowanie i zmiana ustawień elektronicznych przycisków, a także dostosowanie ich do indywidualnych wymagań użytkownika, odbywa się za pomocą pilota. Użytkownik może zaprogramować takie funkcje, jak: spłukiwanie higieniczne (od 24 do 336 godzin), poziom oświetlenia (od 1 - bardzo jasne do 4 - ciemne), aktywacja podświetlenia (od 20 sekund do 5 minut), funkcja czyszczenia (włącz/wyłącz), automatyczne spłukiwanie, obsługa bezdotykowa, czułość (długa/krótka).

Zaprogramowany na komfort

Współczesne rozwiązania sanitarne zaskakują zarówno samą funkcjonalnością, jak i niebanalnym wzornictwem. Dotyczy to także systemów podtynkowych, które - dotąd ukryte - stają się widocznym elementem aranżacji łazienki. Przykładem może być TECElux - terminal WC integrujący najnowszą technologię z designem użytkowym. To, co odróżnia go od standardowych stelaży podtynkowych to fakt, że nie jest w pełni ukryty w ścianie. Widoczna dla oka pozostaje szklana obudowa dostępna w kolorze białym i czarnym.

W przypadku terminala spłukiwanie może odbywać się manualnie lub bezdotykowo. Po zbliżeniu się do obszaru detekcji zarys klawiszy podświetla się. W strefie bezpośredniej (ok. 10 mm) przycisk uruchamiany jest bezdotykowo lub za pomocą delikatnego dotknięcia.

Na szczególną uwagę zasługują liczne funkcje, w które wyposażony jest TECElux. Jedną z nich jest „ceramic-Air”. Dzięki wkładowi węglowemu nieprzyjemne zapachy neutralizowane są dokładnie tam, gdzie powstają, a do pomieszczenia wraca już oczyszczone powietrze. Co ważne - proces ten odbywa się w sposób cichy i nieuciążliwy dla użytkowników. Istnieje także możliwość programowania elektroniki terminala. W zależności od wymagań, możemy zmienić np. obszar detekcji czujnika, stopień jasności wyświetlacza czy intensywność oczyszczania powietrza.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: