Wyśpij się na zdrowie. Obalamy mity dotyczące materacy

SferaPRT  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Wybierając materac, kierujemy się często mylnymi przekonaniami o jego właściwościach. Zakorzenione wśród konsumentów mity na ten temat mogą prowadzić do wyboru nieodpowiedniego produktu. Konsekwencje takiej decyzji mogą mieć wpływ na komfort naszego snu.

Wybór materaca jest niezwykle ważny. To na nim spędzamy przecież przeciętnie 8 godzin w ciągu doby, a więc jedną trzecią swojego życia. Nieodpowiednia twardość lub materiał, z którego jest wykonany, mogą skutkować dużym dyskomfortem nie tylko podczas nocnego wypoczynku, ale także w ciągu dnia. Podczas snu organizm ma czas na regenerację, rozluźnienie mięśni i kumulowanie energii potrzebnej do satysfakcjonującego samopoczucia podczas pozostałych aktywności.

JANPOL

Im twardszy, tym lepszy

- Najpopularniejszym mitem wśród kupujących, jest przekonanie, że im twardszy materac, tym zdrowszy sen - mówi Tomasz Goc, Dyrektor Handlowy Fabryki Materacy JANPOL.

 - To nieprawda. Każdy materac powinien mieć twardość dopasowaną do wzrostu i masy ciała. Tymczasem osoby cięższe mogą się zwyczajnie męczyć na twardym materacu, a za lekkie odczuwać skutki niedopasowania do naturalnych krzywizn kręgosłupa - zauważa ekspert.

Właściwy wybór materaca powinien opierać się na dwóch czynnikach: po pierwsze, produkt musi być co najmniej 20 cm dłuższy, niż jego użytkownik, a po drugie, jego twardość ma zależeć od… naszego komfortu. - Twardość jest inaczej odczuwalna, w zależności od budowy ciała. Kupującym radzimy więc, by po prostu położyli się na nim i sami ocenili, czy materac dopasowuje się do ich kształtów - wyjaśnia Tomasz Goc, Dyrektor Handlowy Fabryki Materacy JANPOL.

Sprężynowy skrzypi i szybko się zepsuje

Nazwa „sprężynowy”, wielu klientom kojarzy się ze starymi materacami, które nie tylko wydawały nieprzyjemne dźwięki przy każdym ruchu, ale też co jakiś czas odkształcały się i wbijały w plecy. - Takie produkty odeszły już do lamusa. Obecnie zastosowanie sprężyn w materacu to gwarancja elastyczności i wyjątkowego komfortu - zapewnia Tomasz Goc, Dyrektor Handlowy Fabryki Materacy JANPOL. - Spośród materacy sprężynowych, najbardziej godnymi uwagi są modele kieszeniowe - podpowiada.

Materac kieszeniowy bazuje na tradycyjnych sprężynach, ale każda z nich umieszczona jest w oddzielnej kieszeni. Dzięki temu pracują one niezależnie od siebie, ugięcie jednej nie powoduje reakcji kolejnych. Materac kieszeniowy jest dzięki temu cichy, zmiany pozycji osoby śpiącej obok są niemal nieodczuwalne, a nowa technologia wykonania samych sprężyn gwarantuje ich trwałość na długie lata.

Piankowy jest niezdrowy

Alergicy często unikają syntetycznych i innowacyjnych rozwiązań, z obawy przed objawami uczuleniowymi. Na hasło „materac piankowy” lub „lateks”, reagują dystansem. - Tymczasem nowoczesne materace piankowe i lateksowe są wręcz stworzone dla osób z problemami alergicznymi. Spełniają one bowiem najwyższe standardy w zakresie cyrkulacji powietrza, co powstrzymuje rozwój drobnoustrojów. Struktura innowacyjnych materiałów wyklucza także gromadzeniu się kurzu wewnątrz materaca - wyjaśnia ekspert firmy JANPOL. - Dwustronny materac lateksowy DEMETER to rozwiązanie idealne dla osób, które cenią sobie średniej twardości posłania. Materac posiada 7 stref twardości, a także ułatwia przepływ powietrza, zmniejszając potliwość i rozwój bakterii. - dodaje Tomasz Goc, Dyrektor Handlowy Fabryki Materacy JANPOL.

Wysokiej jakości materace lateksowe ułatwiają też przepływ powietrza, zmniejszają potliwość i rozwój bakterii.

Alergicy nie powinni także lekceważyć wyboru odpowiedniego pokrowca do materaca. - W ofercie naszej firmy jest wiele rodzajów pokrowców, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o osobach skłonnych do alergii - mówi Tomasz Goc, Dyrektor Handlowy Fabryki Materacy JANPOL.

Wybierając materac, warto zapoznać się wcześniej z opiniami ekspertów i szczegółowo wypytać sprzedawcę o właściwości materiału, z jakiego został wykonany. To bowiem nie tylko element wyposażenia sypialni, ale przede wszystkim czynnik decydujący o zdrowym i komfortowym życiu.

Więcej informacji dotyczących twardości materaca znajduje się pod linkiem:

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady