Spokojny sen gości. Jak wybrać materace do hoteli i pensjonatów?

SferaPRT  |   |  + 2  |  Ocena: (głosy: 0)

Bez względu na standard i prestiż hotelu, który prowadzisz, zależy ci przede wszystkim na tym, by goście wracali i było ich coraz więcej. Możesz zachęcać spektakularnym wystrojem wnętrz lub konkurować ceną aż do granic rozsądku, ale spójrzmy prawdzie w oczy - ostatecznie liczy się tylko wygodne łóżko. Klient niewyspany to klient stracony.

Jak jednak dogodzić każdemu? Nie ma jednej recepty na komfortowy sen dla wszystkich gości - różnią się przecież wiekiem, płcią, wagą, śpią na co dzień w różnych pozycjach i łóżkach. Nie oznacza to jednak, że masz porzucić starania. Oto garść porad, jak wybrać materac, który zadowoli hotelowych gości.

Po pierwsze trwałość

Hotelowe posłanie musi gwarantować wytrzymałość nawet w obliczu największych wyzwań. Dlatego lepiej zdecydować się na materac lateksowy lub piankowy. - Wybierając piankę, trzeba jednak mieć na uwadze, że nie każdy jej rodzaj będzie odpowiedni. Zwykła pianka poliuretanowa stosunkowo szybko się odkształca. Lepiej wybrać piankę wysokoelastyczną HR, która jest wyjątkowo wytrzymała, sprężysta i lekka. Jest jednak dość twarda, co może przeszkadzać niektórym gościom mówi Damian Kniejski, Dyrektor Działu Hoteli Fabryki Materacy JANPOL.

Po drugie wygoda

- Wyjątkowy komfort zapewnia natomiast miękka pianka termoelastyczna, która jest nie tylko trwała, ale też perfekcyjnie dopasowuje się do kształtu ciała pod wpływem jego temperatury. By uzyskać kompromis między twardym a miękkim posłaniem, warto wybrać materac, który łączy kilka warstw wspomnianych tworzyw - radzi ekspert.

Standardowa wysokość materacy to ok. 18 cm. Jeśli jednak zależy nam na zrobieniu na gościach wyjątkowego wrażenia, można zdecydować się na wyższe posłanie. Wśród materacy dostępnych na rynku są dostępne nawet 50-centymetrowe.

JANPOL

Po trzecie higiena

Za wspomnianymi materiałami przemawiają także względy zdrowotne. - Pianki, ze względu na swoją strukturę zapewniają odpowiednią wentylację, więc nie gromadzi się w nich wilgoć. Lateks natomiast jest bardzo nieprzyjaznym środowiskiem dla rozwoju roztoczy i alergenów - wyjaśnia Damian Kniejski, Dyrektor Działu Hoteli Fabryki Materacy JANPOL.

Wybierając materac, warto zadbać o to, by był dwustronny, co znacznie wydłuża jego żywotność i pomaga zachować antyalergiczne właściwości. - Absolutnym niezbędnikiem w przypadku materacy dedykowanych hotelom i pensjonatom jest odpowiedni pokrowiec. Hotelarze powinni wybierać spośród tych, które mogą być prane w wysokich temperaturach i łatwo je ściągnąć i założyć - podpowiada ekspert firmy JANPOL i dodaje: - Materace przeznaczone dla hoteli powinny być wykonane z odpornych na plamienie i trudnopalnych tkanin.

Hotelowe trio

Materac hotelowy Classic to idealne rozwiązanie dla osób ceniących komfort i wygodę snu. Został stworzony z myślą o zaspokojeniu potrzeb gościa biznesowego i konferencyjnego, oczekującego od hotelu warunków do komfortowego wypoczynku po całym dniu intensywnej i wytężonej pracy. Dzięki zastosowaniu pianki „memory foam”, która dopasowuje się pod wpływem ciepła do kształtu ciała, materac zapewnia optymalne ułożenie ciała oraz zwiększony komfort użytkowania. Natomiast materac Superior to rozwiązanie dla osób świadomych prozdrowotnego znaczenia snu. Stworzony został z myślą o zaspokojeniu potrzeb gości w obiektach rodzinnych, pałacowych oraz wellness. Wkład kieszeniowy eliminuje tzw. „efekt falowania”, umożliwiając dopasowanie materaca do kształtu ciała. Z kolei materac Dream to doskonałe rozwiązanie dla gości, oczekujących najwyższej jakości produktów. Został stworzony z myślą, które oczekują od hotelu nie tylko warunków dla dobrego snu, ale także zapewnienia wyjątkowego komfortu i ekskluzywnego serwisu.

 

-Materacehotelowe są produkowane z uwzględnieniem kwestii sanitarno-higienicznych. Produkty z linii Wellness Comfort Line posiadają podwójny pokrowiec, który stanowi ochronę przed zabrudzeniami i nadaje się do prania. - dodaje Damian Kniejski.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 2

Najnowsze porady