Z AKCENTEM ORIENTU - Projekt Wnętrza Mieszkania

J2CD  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Średniej wielkości, 50-metrowe mieszkanie to jeden z najpopularniejszych metraży na polskim rynku nieruchomości. Czy da się je urządzić ponadczasowo, lecz nowocześnie? Elegancko i uniwersalnie, lecz z nieszablonowym pazurem? Dowodem jest gdyński apartament autorstwa pracowni KODO. Zaaranżowano w nim idealny mariaż orientalnych akcentów z subtelnie zmiękczoną współczesną stylistyką, wypełniając go przemyślanymi rozwiązaniami użytkowymi.

Po pierwsze - zmieniono co nieco w strukturze dostępnej przestrzeni. Właścicielom zależało na dużej przestrzeni dziennej oraz wygospodarowaniu oddzielnego, dodatkowego miejsca do spania. Pierwszy cel osiągnięto niewielkim kosztem sypialni, drugi - relokacją aneksu kuchennego. Sypialnię oddzielają od strefy dziennej schowane w ścianie kasetowe drzwi przesuwne, wykonane z drewna dębowego, a oddzielną przestrzeń do spania - lekkie przepierzenie wykonane z malowanej na czarno stali i szkła. Formę ażurowej ścianki wykorzystano również do subtelnego oddzielenia aneksu kuchennego od strefy wypoczynku.

Kluczowe w aranżacji są wybrane do niej materiały, ich kolorystyka oraz nietypowe elementy dekoracyjne. W sferze materiałów krążymy wokół drewna, kamienia i stali - uwagę zwracają drewniane meble, drzwi i lamele na ścianie salonu, strukturalne kamienne okładziny w kuchni i łazience oraz czarna stal armatury, grzejników i ram przepierzeń. Świat kolorów zbudowano na zestawieniu ciepłych brązów drewna, głębokiej czerni i gamie stonowanych szarości. Nieszablonowe elementy estetyczne oparto na konsekwentnej zasadzie pionowych linii, które, wizualnie unosząc sufit, optycznie powiększają dostępną przestrzeń.

Krążą w różnych formach - wysokiego grzejnika, ażurowych przegród konstrukcyjnych, przestrzennych lameli naściennych, miękkich paneli obiciowych czy prostych linii wysokiej zabudowy meblowej. Są również podstawą głównej dekoracji mieszkania - umieszczonej na ścianie sypialni egzotycznej tapety z motywem dalekowschodnim. Pionowe linie to również forma, którą wykorzystano w uchwytach mebli, zabudowie łazienkowej czy niektórych opraw oświetleniowych. Całość aranżacji - minimalistycznej w formie i surowej w kolorystyce - łagodzą miękkie kształty mebli tapicerowanych i drobne, nieco bardziej wyraziste akcenty kolorystyczne w postaci tekstyliów.

Elegancki szlif nadały aranżacji starannie dobrane dodatki - przestrzenne oprawy oświetleniowe, grzejnik w nietypowej formie, czarna armatura, designerskie sprzęty meblowe - szafka RTV czy stolik kawowy - oraz rolety rzymskie wykonane z surowej, mięsistej tkaniny. Uwagę zwracają ciekawe rozwiązania funkcjonalne - wnęka w zabudowie meblowej korytarza, siedzisko w kuchni, tapicerowana ławka w jadalni czy naświetle pod sufitem w ścianie sypialni. Spójne stylistycznie i kolorystycznie tworzą przestrzeń pełną elegancji, lecz nietypową w odbiorze, zaskakującą funkcjonalnością i ciepłem.

Metryczka:

Lokalizacja: Gdynia

Powierzchnia mieszkania: 50,4 m²

Poziom: parter

Pomieszczenia: sypialnia, aneks sypialniany, łazienka, salon z aneksem kuchennym, hol

Przeznaczenie: Mieszkanie wakacyjne i weekendowe dla rodziny

Założenia:

Wydzielenie dodatkowego miejsca do spania. Wygospodarowanie dużo miejsca do przechowywania. Duży stół do spożywania posiłków w większym gronie.

Wyzwania:

Zmiana układu pomieszczeń, przeniesienie aneksu kuchennego, powiększenie salonu kosztem sypialni, wygospodarowanie dodatkowego aneksu sypialnianego.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady