KOJĄCA SZAŁWIA - Projekt Wnętrza Mieszkania

J2CD  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)


fot. KODO

Odcienie szałwii to synonim wyciszenia i naturalnej lekkości, a zarazem ciekawa alternatywa dla bieli czy słodkich pasteli. Świetnie sprawdzą się jako nieszablonowa dominanta w otoczeniu o stonowanej kolorystyce, a dowodem jest wnętrze zrealizowane przez pracownię KODO.

40-metrowe mieszkanie na warszawskim Ursusie przygotowano jako inwestycję pod wynajem i jako takie perfekcyjnie spełnia wszystkie wymagania przyszłych lokatorów. Salon połączony z aneksem kuchennym, sypialnię i łazienkę wypełniono rozwiązaniami funkcjonalnymi oraz domknięto jasną, ciepłą w odbiorze aranżacją. Powstała przestrzeń przyciąga uwagę swoją prostą, lecz zapadającą w pamięć konfiguracją motywów i ciekawych zestawień formalnych, kolorystycznych i strukturalnych.


fot. KODO

Tym, co najbardziej rzuca się w oczy, jest kolor – a dokładniej barwa delikatnej szałwii, która przewija się w różnych elementach mieszkania, poczynając od przestrzeni dziennej, poprzez sypialnię, na łazience kończąc. Świetnie czuje się na tle odgrywanym przez sprawdzone trio bieli, szarości i jasnego brązu drewna.


fot. KODO

Swoją wędrówkę rozpoczyna spokojnie na ścianach kuchni oraz w szkliwionych płytkach fartucha kuchennego. Odnajduje się także w sypialni, gdzie przejmuje tapicerowane łóżko oraz drobniejsze elementy dekoracyjne. Przysłowiową „kropkę nad i” stawia w łazience, gdzie w swojej najmocniejszej tonacji zajmuje płytki ścienne. Delikatną urodę tej nieszablonowej barwy podbijają beżowe dodatki – zabudowa szaf w sypialni, jasne krzesła z plecionką oraz designerskie oprawy oświetleniowe. Wykorzystane zestawienia dały naturalny efekt, podbity obłymi kształtami szafek, formą płytek kuchennych czy też stylowymi wiatrakami sufitowymi ze zdalnym sterowaniem.


fot. KODO

Mieszkanie wykończono pod wynajem, dlatego podczas aranżacji wzięto więc pod uwagę kluczowe wymagania stawiane przed tego typu lokalem. Do nich zaliczyć możemy m.in. jasny podział stref funkcjonalnych, dużo przestrzeni do przechowywania, wygospodarowanie szaf w łazience czy holu, połączenie wanny z prysznicem, a także użycie trwałych, łatwych w utrzymaniu w czystości materiałów. Mieszkanie jest eleganckie i funkcjonalne, przyciągające uwagę swoją nietypową urodą, z prezencją zdecydowanie wyróżniającą się na tle ofert rynku mieszkań na wynajem.


fot. KODO

 

Metryczka:

Lokalizacja: Warszawa

Powierzchnia mieszkania: 39,67 m²

Poziom: parter

Pomieszczenia: salon z aneksem kuchennym, sypialnia, łazienka

Przeznaczenie: na wynajem dla singla lub pary

Założenia:

Jasne, pastelowe, ciepłe w odbiorze mieszkanie. Mieszkanie inwestycyjne na wynajem. Dużo przestrzeni do przechowywania. Użycie materiałów ekonomicznych, łatwych w utrzymaniu w czystości. Preferowane płytki ze wzorem, motyw śródziemnomorski. Wygospodarowanie szaf gospodarczych w przestrzeni łazienki i holu. Wanna z funkcją prysznica.

Wyzwania:

Zapewnienie odpowiedniej, ekonomicznej wentylacji, która jednocześnie nie będzie wizualnie zaburzała koncepcji wizualnej mieszkania. Stworzenie ciekawych motywów zapadających w pamięć podczas poszukiwania mieszkania przez potencjalnych najemców. Postawienie na kolor, który jednocześnie będzie neutralny i atrakcyjny dla osób, które cenią minimalizm i harmonię.

Interesujące rozwiązania:

Uchwyty meblowe z konglomeratu w łazience.

Wiatraki sufitowe z oświetleniem - sterowane na pilot lub przez aplikację.

Lustro w sypialni oraz szafka nocna o ciekawych formach.

Produkty i marki wykorzystane w projekcie:

·         plakat Desenio

·         meble ruchome marki Sklum

·         uchwyty Opa Interiors

·         kinkiety i szafa w sypialni Westwing

·         armatura Omnires

·         wiatraki Create

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady