Zalety dachu z dachówką cementową

newss  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Dachówka cementowa to jeden z najpopularniejszych rodzajów pokrycia dachowego.Dachówka cementowa to jeden z najpopularniejszych rodzajów pokrycia dachowego. Ceniona jest między innymi za swoją trwałość, atrakcyjny wygląd oraz bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Produkty tego rodzaju estetycznie prezentują się na połaci, równocześnie skutecznie chroniąc dach przed działaniem szkodliwych czynników.

 
Gwarancja solidności i skutecznej ochrony domu

Wysoka jakość dachówek cementowych to między innymi zasługa materiałów wykorzystywanych do ich produkcji. Powstają one z ekologicznych surowców: mieszaniny piasku, cementu, pigmentów na bazie tlenków żelaza oraz wody. Taki skład przekłada się na ich znakomite parametry techniczne. Dachówki cementowe pozostają niezwykle odporne na wpływ wielu niekorzystnych czynników, w tym działanie pogody - wiatru oraz deszczu i śniegu. Niewielka nasiąkliwość, niewrażliwość na zmiany temperatury oraz fakt, iż nie podlegają rozszerzalności termicznej, stanowią gwarancję ich długiej żywotności. W efekcie ten rodzaj pokrycia zapewnia domowi wieloletnią ochronę przed wilgocią i zmianami temperatury. Kolejną jego zaletą jest bardzo dobra izolacja akustyczna. Dachówki cementowe skutecznie tłumią dźwięki zewnętrzne, dzięki czemu świetnie sprawdzą się na dach budynków z użytkowym poddaszem.

Dachówki cementowe CREATON - nowoczesne rozwiązania systemowe


Najlepszym wyborem są markowe dachówki doświadczonych, renomowanych producentów. CREATON Polska oferuje trzy doskonałej jakości modele cementowe: KAPSTADT, HEIDELBERG i GÖTEBORG. Pierwszy z nich wyróżnia elegancki, minimalistyczny design, stylowo wpisujący się między innymi w bryły nowoczesnych budynków. W przypadku tradycyjnej architektury trafionym wyborem będzie esówka GÖTEBORG. Model HEIDELBERG inspirowany jest natomiast historycznymi dachówkami typu mnich-mniszka.We wszystkich zastosowano innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne (na przykład zapory wodne, podwójne zamki boczne czy żebra wzmacniające), dzięki którym dachówki odznaczają się ponadprzeciętną szczelnością i trwałością.

Powłoki dachówek cementowych - dodatkowa ochrona dla dachu

Pokrycia cementowe CREATON mają specjalne powierzchnie - matową PLANAR lub gładką DURATOP PRO. Utrudniają one osadzanie się zabrudzeń na dachu, chroniąc połać przed kurzem, pyłem oraz porastaniem przez mech. Dodatkowo powierzchnia DURATOP PRO ma właściwości hydrofobowe, za sprawą których woda nie wnika w głąb dachówki i spływa po niej w postaci kropel. W efekcie staje się ona produktem o podwyższonym standardzie.

Wysoka jakość w atrakcyjnej cenie

Pokrycia cementowe często wykorzystywane są jako tańsza alternatywa dla modeli ceramicznych. To najlepszy wybór w sytuacji, gdy potrzebne jest rozwiązanie ekonomiczne - oferują znakomity stosunek ceny do jakości - ale równocześnie spełniające wysokie wymogi w zakresie wytrzymałości oraz funkcjonalności.
Dodatkowo dachówki cementowe CREATON - stanowiące element spójnych systemów dachowych - są bardzo łatwe w montażu. Ich konstrukcja znacząco usprawnia pracę dekarza. Dlatego trwa ona krócej, co pozwala zaoszczędzić na wynagrodzeniu zatrudnionego fachowca.Dach z dachówką cementową cechować będzie się więc dużą funkcjonalnością i długą żywotnością. Szeroki wybór modeli umożliwia natomiast zachowanie stylowego, spójnego wyglądu budynku. Równocześnie pokrycie to z racji swojej ceny sprawdzi się w sytuacji, gdy poszukujemy produktu ekonomicznego, oferującego doskonałe parametry techniczne.

Więcej szczegółowych informacji oraz ciekawych inspiracji na temat dachów wykonanych z dachówek ceramicznych lub cementowych można znaleźć na stronie www.creaton.pl/blog .CREATON Polska
press box

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady