Znudził Ci się styl skandynawski? Postaw na jego odmianę - Scandi Chic!

Gastrosfera  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Neutralne tło, naturalne materiały, biele i szarości. Styl skandynawski pokochali Polacy. I nic w tym dziwnego! W końcu w takich wnętrzach czujemy się naprawdę dobrze, a i dla oka są one niezwykle przyjemne. Wszystko jest bowiem czyste i minimalistyczne, a każdy przedmiot ma swoją określoną funkcję. Dla tych jednak, którzy czują, że styl skandynawski nieco im się już przejadł proponujemy zaprosić do swojego domu Scandi Chic - jego bardziej elegancką odmianę.

Na przestrzeni swojej prawie 150-letniej historii, styl skandynawski doczekał się kilku swoich wariantów. Jednym z nich jest Scandi Chic - bardziej luksusowa wersja znanej nam do tej pory Skandynawii, która słynie z zamiłowania do złota.

Łamiemy stereotypy

Założenia znanego wszystkim stylu skandynawskiego odrzucają mocne kolory i ciężkie, sztuczne tkaniny, a także wszelkiego rodzaju elementy, które wydają się zbędne, zbyt awangardowe, za odważne. Warto jednak pamiętać o tym, że Skandynawia to nie tylko zielone rośliny, białe ściany, szare meble i minimalistyczne dodatki. Skandynawowie również lubują się w luksusie i bogatych dekoracjach, co zresztą widać w ich współcześnie aranżowanych mieszkaniach. Elementy stylu skandynawskiego tworzą świetne połączenie z marmurem, któremu daleko do drewna i np. z welurem, który nie ma nic wspólnego z naturalnym lnem. Scandi uwielbia także złoto. Zestawienie neutralnych i naturalnych barw z metalicznym odcieniem złota lub jego różową odmianą, stanowią zestawienie pełne sprzeczności, ale bardzo przyciągające i niezwykle ciekawe dla oka. Okazuje się, że stonowane wnętrze skandynawskie, po dodaniu do niego odrobiny tego ciepłego, metalicznego odcienia, nabiera zupełnie innego wyrazu - bardziej eleganckiego, współczesnego i wyrazistego. Scandi Chic to po prostu idealne rozwiązanie dla tych, którzy kochają naturalność i minimalizm stylu skandynawskiego, ale pragną wprowadzić do niego odrobinę aranżacyjnego pazura. Złoto to w tym wypadku strzał w dziesiątkę!

Dodatki w odcieniu gold

Złoto w Scandi Chic? Tylko uzasadnione! Należy pamiętać, że zarówno pierwotny styl skandynawski jak i wszelkie jego odmiany zakładają wysoką funkcjonalność przedmiotów. Postawmy zatem na złoto, wybierając w tym odcieniu np. lampy - sufitowe i podłogowe, ramy luster czy obrazów lub armaturę sanitarną do kuchni i łazienki. - Baterie łazienkowe i kuchenne w odcieniu gold lub rosegold to niezaprzeczalny hit aranżacyjny. Jako firma fińska jesteśmy dowodem na to, że nawet w Skandynawii odcień ten również posiada rzeszę swoich zwolenników. Idealnie komponuje się bowiem z elementami wykonanymi z materiałów naturalnych, stanowiąc dla nich niezwykle ciekawy kontrast. Tworząc takie produkty nie zapominamy również o ich funkcjonalnościach, które powinny iść w parze z nowoczesnym designem. Baterie w odcieniu rosegold to nie tylko swoista ozdoba wnętrza ale także zaawansowane technologicznie urządzenie najwyższej jakości. Wyciągana, obrotowa wylewka pozwala na swobodne korzystanie z baterii zamontowanej nawet przy niewielkim zlewie. Ponadto, specjalny aerator Mikado®, nie dość, że minimalizuje zużycie wody, to potrafi również z wypływających niewielkich strumieni stworzyć prawdziwe dzieło sztuki, przypominające spiralę - mówi Joanna Gręda, ekspert firmy Oras, fińskiego producenta armatury sanitarnej.

Czas odkryć styl skandynawski w nieco bardziej eleganckim i wyrafinowanym kształcie. Tylko zestawienia niepasujących do siebie na pozór elementów pozwoli nam stworzyć wnętrze jedyne w swoim rodzaju, wyjątkowe i takie, które będzie odzwierciedleniem naszego poczucia estetyki. 

 

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady