Co zrobić gdy dziecko ma wysoką gorączkę?

andy357  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 2)
Gdy tempretatura dziecka przekroczy 38 stopnia powinniśmy rozebrać je i położyć do łóżeczka. Okryć jedynie czymś cienkim, aby umożliwić utratę ciepła przez skórę. Na główkę możemy położyć zimną pieluszkę.

Gdy temperatura nie zacznie opadać po ok. 30 min. możemy zrobić dziecku kąpiel ochładzającą i podać środek przeciwgorączkowy.

Powinniśmy podawać też dziecku dużą ilość płynów bogatych w witaminę C.

Pamiętajmy, aby pokój dziecka był wietrzony kilka razy na dzień bez względu na to, czy jest zimno na dworzu czy tez nie. Dobrze jest też korzystać z nawilżacza powietrza, a jeżeli nie mamy rozkładamy mokry ręcznik koło łóżeczka naszego dziecka. Dzięki temu pomoże to naszemu dziecku podczas infekcji oraz powinno zapobiec infekcjom w przyszłości.

Wymień też pościel swojego dziecka na czystą. Pościel powinna być z delikatnych tkanin - najlepiej bawełny. Zmień też dziecku piżamkę jeżeli jest przepocona.

Przy wysokiej temperaturze powinnismy sprawdzać temperaturę dziecku także w nocy abyśmy mieli pewność czy się nie podnosi. Zadbaj też o to, aby przez noc dziecko było przykryte.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady