Produkty zawierające gluten powinny być podawane dzieciom dopiero po 10 miesiąca życia. Pozwala to uchronić dziecko przed wystąpieniem objawów tzw... czytaj »
Jeżeli u dziecka nie występują kolki możesz zacząć wprowadzać tak naprawdę wszystko najpierw w małych ilościach, a później większych. Uważałabym... czytaj »
Możesz jeść warzywa, które nie powodują wzdęć. Na początku (do ok. 2 miesiąca) trzeba wyłączyć napewno kapustę, fasolkę, kalafiora, brokuły... czytaj »
Zdrowie mózgu ma kluczowe znaczenie dla jakości naszego życia, a dieta odgrywa w tym procesie fundamentalną rolę. Coraz więcej badań wskazuje na to, że odpowiednie odżywianie może wspomóc funkcje kognitywne, opóźnić procesy neurodegeneracyjne i zmniejszyć ryzyko chorób takich jak Alzheimer, Parkinson czy stwardnienie rozsiane. Jakie składniki odżywcze i produkty powinny znaleźć się w diecie wspierającej układ nerwowy? czytaj »
Pomoc dziecku w przygotowaniu do sprawdzianu powinna być dobrze zaplanowana i dostosowana do jego wieku oraz stylu uczenia się. Oto sprawdzone sposoby, które pomogą w skutecznym przyswajaniu wiedzy. czytaj »
Dzieciństwo to czas radości, odkrywania świata i edukacji, a nauka samodzielności jest niezwykle ważnym etapem w rozwoju dziecka. Czy to w żłobku, przedszkolu czy w domu – maluchy poznają zasady higieny i bezpieczeństwa podczas korzystania z pomieszczeń sanitarnych. Aby ułatwić im ten proces, marka TECE wprowadziła na rynek nowy wariant przycisku spłukującego do WC. czytaj »
ADHD, czyli Zespół Nadpobudliwości Psychoruchowej z Deficytem Uwagi, to jedno z najczęściej diagnozowanych zaburzeń neurorozwojowych u dzieci. Objawy ADHD mogą się różnić w zależności od wieku, ale najczęściej dotyczą trzech obszarów: trudności z nadpobudliwości, koncentracji i impulsywności. czytaj »