Język chiński - egzotyka, czy przyszłość

kacha  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Język chiński należy do najstarszych na świecie, a jej początki sięgają czasów neolitu. Pierwsze bezpośrednie spotkanie sztuki chińskiej z europejską miało miejsce po podróżach i odkryciach Marco Polo. Jednakże proces poznawania kultury chińskiej i nauki języka chińskiego rozpoczął się dopiero z początkiem lat trzydziestych XX wieku. Standardowy język chiński, nazywany przez zwolenników standardowym językiem mandaryńskim, to oficjalny język Chińskiej Republiki Ludowej. Według danych spisu powszechnego z 2000 roku językiem chińskim w Chinach posługuje się ponad 1,39 mld osób.

Uczymy się przez całe życie

W dzisiejszych czasach znajomość jednego języka obcego, głównie angielskiego zaczyna być już standardem. Coraz częściej jesteśmy zainteresowani również nauką języka egzotycznego, wśród których chiński nie ma sobie równych. „Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze” – Frank Smith. Jest w tym cytacie dużo prawdy.

Nauka chińskiego może być szybka i sprawna

Korzystając z podręczników, oglądając chińską telewizję, słuchając chińskiego radia, języka można uczyć się samodzielnie. Jednak może być to niezwykle duże wyzwanie. Szkoła języka chińskiego nie tylko sprawniej, ale i szybciej przekaże nam niezbędną wiedzę. Nauka chińskiego jest skierowane do szerokiego grona odbiorców. Od trzylatków, przez młodzież i dorosłych, do firm i ich pracowników. Kursy językowe, zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego oferują naukę języka w sześciu poziomach biegłości językowej z określonym zasobem słownictwa. A1-150 słów, A2-300, B1-600, B2-1200, C1-2500 i C2-powyżej 5000. Każdy z nim kończy się egzaminem, po którego zdaniu otrzymujemy certyfikat.

                         

Skąd pomysł na język chiński?

Liczbę cudzoziemców biegle władających językiem chińskim lub uczących się go, szacuje się na ponad 30 mln osób, dotyczy to również Europejczyków. To plasuje go na 3 miejscu wśród języków, których najchętniej uczą się ludzie na całym świecie. Dla ciekawostki językiem polskim posługuje się tylko 10 000 osób obcokrajowców. To wskazuje za skalę zainteresowania nauką chińskiego, a także na jego coraz bardziej powszechną obecność na świecie. Rola Chin i języka chińskiego nabiera coraz większego znaczenia również w środowisku polskim. Wciąż rosnąca potęga gospodarcza tego kraju jest nieunikniona. Wystarczy spojrzeć na nasz rynek. Relacje biznesowe, w których partnerem jest chińska firma, pojawiają się coraz częściej. Dotyczy to bardzo wielu branży. Administracja, HR, handel coraz częściej szukają pracowników, którzy operują językiem chińskim. Jak wskazują wyniki Ogólnopolskich Badań Wynagrodzeń pracownicy, którzy przeszli kurs chińskiego, zarabiają blisko 40% więcej, od tych, którzy znają język angielski.

Polecane strony

Chinese Talk - szkoła języka chińskiego w Warszawie
Kursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dla grup zorganizowanych i indywidualnie.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady