Podobne porady

Język chiński - egzotyka, czy przyszłość

kacha | 2017-10-30 12:06

Język chiński należy do najstarszych na świecie, a jej początki sięgają czasów neolitu. Pierwsze bezpośrednie spotkanie sztuki chińskiej z europejską miało miejsce po podróżach i odkryciach Marco Polo. Jednakże proces poznawania kultury chińskiej i nauki języka chińskiego rozpoczął się dopiero z początkiem lat trzydziestych XX wieku. Standardowy język chiński, nazywany przez zwolenników standardowym językiem mandaryńskim, to oficjalny język Chińskiej Republiki Ludowej. Według danych spisu powszechnego z 2000 roku językiem chińskim w Chinach posługuje się ponad 1,39 mld osób. czytaj »

Znaleziono: 37
Porada id 5947 Stawiamy na edukację i rozwój dzieci. Jak pomaga Fundacja Dorastaj z Nami?
havaspr | 2018-03-28
Wybór odpowiedniej ścieżki rozwoju dziecka to odpowiedzialne zadanie, które może mieć znaczący wpływ na jego wybory dotyczące studiów czy pierwszej pracy w dorosłym życiu. czytaj »
(bez nazwy) Plan zajęć pozaszkolnych
inplusPR | 2013-09-18
Szkoły i przedszkola wznowiły właśnie pracę po wakacyjnej przerwie. Rodzice stanęli przed koniecznością rozplanowania grafiku swoich pociech. Ze względu na stale poszerzającą się ofertę zajęć pozalekcyjnych to coraz trudniejsze zadanie. Co wybrać i czym się kierować? Analizujemy wybory rodziców. czytaj »
Generacja e-dukacja
inplusPR | 2013-07-08
Według badania CBOS z września 2012 roku 93% osób, które nie ukończyły 24. roku życia korzysta z Internetu. Częste użytkowanie sieci wpływa między innymi na sposób, w jaki uczą się młodzi ludzie. Dlatego też szkoły coraz częściej w edukacji wykorzystują gry komputerowe, strony internetowe, a nawet…Facebooka. czytaj »
Książki Wyprawka szkolna 2012/2013
Poradopedia.pl | 2012-08-06
W roku szkolnym 2012/2013 można ubiegać się o dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów. Z naszej porady dowiesz się m.in.: o tym, jaka jest wartość pomocy, a także gdzie i kiedy należy złożyć wniosek o zwrot kosztów. czytaj »
Studia - wyższe wykształcenie Jak dostać się na Harvard?
Poradopedia.pl | 2012-07-31
Marzysz o studiach w Stanach Zjednoczonych? Przeczytaj naszą poradę i dowiedz się, jakie wymagania trzeba spełnić, by dostać się na Uniwersytet Harvarda. czytaj »
Czy warto zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe
inplusPR | 2012-05-21
Zajęcia dodatkowe - dopasowane do osobowości i predyspozycji dziecka, spełniają nie tylko funkcję edukacyjną, stymulują również jego rozwój społeczny. W czym jeszcze mogą pomóc maluchowi? czytaj »
Pisanie listów Przesądy studniówkowe i maturalne
Poradopedia.pl | 2012-01-09
Piszesz w tym roku maturę? Przeczytaj naszą poradę i poznaj moc studniówkowych i maturalnych przesądów. czytaj »
Jak wychować nastolatka?
Poradopedia.pl | 2011-12-11
Okres dojrzewania to czas największego buntu. Przeczytaj naszą poradę a dowiesz się, jak wychować nastolatka na mądrego człowieka. czytaj »
Studia - wyższe wykształcenie 10 powodów dla których warto studiować za granicą
ef | 2011-12-07
Czy kiedykolwiek rozważałeś studia za granicą, ale nie wiedziałeś, czy warto? Jeśli zapytasz kogokolwiek, kto studiował za granicą, z całą pewnością powiedzą ci, że jest to zmieniające życie doświadczenie i jedno z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy, które zrobili. Poznaj 10 doskonałych powodów, dla których warto zaryzykować. czytaj »
Jak dostać się na medycynę?
Poradopedia.pl | 2011-11-25
Dostać się na medycynę jest niezwykle trudno. Jeśli marzysz o tym kierunku studiów, dowiedz się co zrobić aby spełnić swe marzenia. czytaj »
Znaleziono: 37