Nauka kaligrafii - ćwiczenia i zasady, które musisz znasz

Kampanie  |   |  + 2  |  Ocena: (głosy: 0)

Podstawowe zasady nauki kaligrafii. Zalecenia, które musisz znać by nauczyć się sztuki pięknego pisania. Dlaczego warto kupić książkę do i o kaligrafii. Wejdź i przeczytaj więcej!

Nauka pięknego, starannego i poprawnego pisania, czyli nauka kaligrafii powraca od jakiegoś czasu do łask. Aktualnie jest ona bardzo modna, nie tylko wśród dorosłych, ale zachęcane są do niej również dzieci. Nauka kaligrafii stanowi, więc trend, któremu coraz więcej osób ulega.

Ze względu na mnogość stylów, a także rodzajów pięknego pisania, warto przed rozpoczęciem nauki poznać kilka informacji, które uczynią nasze samodoskonalenie przyjemniejszym.


KALIGRAFIA - SZTUKA PISANIA

Nauka kaligrafii, to nie tylko doskonalenie własnego stylu pisania. Od wieków sztuka kaligrafii obejmuje również naukę tworzenia zdobień, logogramów, a także fantazyjnych odmian pisma.
Polakom najbliższy wydaje się język łaciński, wraz z jego alfabetem, dlatego też większość osób decyduje się na ten właśnie styl.

Sztuka kaligrafii wymaga precyzji, a także cierpliwości. Jest ona świetnym sposobem na zdobycie nowej, rozwijającej mózg umiejętności.

Jeżeli chodzi o naukę kaligrafii,regularne ćwiczenia stanowią tutaj klucz do sukcesu. Jedynie sumienne powtarzanie znaków sprawi, że będą one poprawnie przez nas pisane.

 

NAUKA KALIGRAFII, ĆWICZENIA I PRZEDMIOTY OD KTÓRYCH WARTO ROZPOCZĄĆ SWOJĄ PRZYGODĘ

  1. Każda sztuka, podobnie jak kaligrafia potrzebuje własnego warsztatu. W przypadku doskonalenia ozdobnego sposobu pisma podstawowymi przyrządami, które będą potrzebne początkującemu, jak i zaawansowanemu kaligrafiście, są kartka papieru oraz odpowiedni przyrząd do pisania.

  2. Najbardziej popularnym przyborem piśmienniczym, jest pióro, a także pędzelek przeznaczony do kaligrafii. Ich koszt jest jedna dosyć wysoki (powyżej 50 zł). Jeżeli chcemy jedynie początkowo spróbować swoich sił w sztuce kaligrafowania, możemy wykorzystać zakreślacz ze ściętą końcówką lub inny podobny mu pisak.

  3. Internet stanowi nieocenione źródło wiedzy. Portale internetowe posiadają wiele samouczków dotyczących nauki kaligrafowania. Dla osób początkujących, jednak lepszym sposobem będzie korzystanie z pozycji takiej jak podręcznik do nauki kaligrafii. Książka o kaligrafii, a także książka do kaligrafii w dzisiejszych czasach stanowią zazwyczaj pozycję połączoną.Czym jednak się różnią te dwa tytuły?


Zakup książki o kaligrafii stanowi teoretyczny wstęp do ćwiczeń. Zawiera ona zazwyczaj historię samego pisma, sztuki kaligrafii, a także opisy najbardziej popularnych stylów piśmienniczych. Jej koleżanka, czyli książka do kaligrafii, to zbiór ćwiczeń praktycznych. Znajdujące się aktualnie na rynku egzemplarze tworzone są jako zbiory ćwiczeń. Użytkownik, ma więc możliwość przećwiczenia po śladach znaków i liter, których pragnie się nauczyć.

Podręcznik do nauki kaligrafii uznawany jest przez wielu kaligrafistów za podstawowe narzędzie dla początkującego fana tej dziedziny. Uważają oni, że nic nie ćwiczy ręki jak wielokrotne powtarzanie tych samych znaków. Ponadto ćwiczenia te uczą cierpliwości, a także pokory, która jest bardzo ważna w kaligrafowaniu fantazyjnych napisów.

 

 

KALIGRAFIA- POMYSŁ NA PREZENT?

Na fali rosnącej popularności pięknego pisania, a także zainteresowania tematem "Kaligrafia- sztuka pisania, dla każdego", dobrym pomysłem będzie kupno pozycji takich jak książka do kaligrafii dla osoby w każdym wieku. Równie dobrym pomysłem będzie zakup książki o kaligrafii, gdzie zainteresowana osoba dowie się więce o tej sztuce zanim jeszcze rozpocznie ćwiczenia. Jest to prezent uniwersalny, który sprawdzi się zarówno dla zbuntowanej nastolatki, jak i statecznej pani domu. Kaligrafia wyzwala nie tylko wyobraźnię, ale usprawnia również układ umysłowy, który używany zachowuje dłużej swoją plastyczność.

Nauka kaligrafii nie jest wcale łatwym zadaniem. By nauczyć się pięknie pisać trzeba długich godzin ćwiczeń oraz zakupienie niezbędnych przyborów takich jak np. książki o kaligrafii lub do kaligrafii. Ćwiczenia nie będą dla Ciebie żmudną pracą jeśli wykonywane czynności będą szły w parze z pasją i naprawdę zaczniesz lubić to co robisz.

Polecane strony

Zobacz ofertę książek do kaligrafii Calligrafun
Profesjonalne książki do kaligrafii znanych i cenionych marek

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 2

Najnowsze porady