Akcesoria gastronomiczne, które warto mieć w swojej kuchni

Kampanie  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Kompletując swoją kuchnię, każdy z nas chce, aby była ona nie tylko ładna i przyjemna dla oka ale również funkcjonalna. W domowych warunkach nie możemy oczywiście mieć wszystkich sprzętów, które znajdują się w profesjonalnej kuchni w restauracji - zarówno ze względu na cenę jak i miejsce - ale dobierając kilka odpowiednich akcesoriów, nasze spektrum możliwości jest w stanie się sporo poszerzyć.

PODSTAWY

Jakbyśmy nie chcieli urządzić naszej kuchni, są rzeczy, bez których kuchnia istnieć nie powinna. Pierwszą z nich jest oczywiście palnik, na którym wykonujemy większość czynności kuchennych. To czy będzie on na gaz, elektryczny, czy indukcyjny zależy od własnych preferencji oraz tego, jakie media mamy najłatwiej dostępne w naszym miejscu zamieszkania. Równie ważny jest dobrze zaprojektowany zlewozmywak. Musi być na tyle duży, aby na przykład odcedzić w nim makaron, ale również nie może być zbyt szeroki, żeby nie zabierał cennego miejsca.

Miejsce przyda się na obszerny blat kuchenny, który jeśli zostanie wykonany z wysokiej jakości produktów, będzie nam służył przez wiele lat.

MAŁE, ALE NIEZBĘDNE

W kuchni oprócz miejsca potrzebne są również akcesoria kuchenne, które na co dzień wydają się być niezauważone, ale po chwili zastanowienia dochodzimy do tego, że są totalnie niezbędne. Z tego powodu, wyposażając swoją kuchnię, warto zaopatrzyć się w dobre noże. Aby być w stanie przygotowywać różnorodne dania, niestety musimy zakupić więcej niż jeden czy dwa noże. Każdy z nich ma swoje specyficzne zastosowanie, tak więc mamy: cienki, giętki nóż do filetowania, szeroki nóż do krojenia chleba, mały nożyk do obierania warzyw, czy też nóż do masła.

Często wybieranymi nożami są te pochodzące z Japonii, gdyż znane są ze swojej długowieczności oraz niezawodności.

 szatkownice

SZATKOWNICA

Szatkownica do warzyw może nie jest produktem totalnie niezbędnym w każdej kuchni, ale nie ma się co oszukiwać, ułatwia i przyspiesza wiele prac. Dzięki dobrej szatkownicy, przygotowanie popularnej sałatki warzywnej na święta będzie zdecydowanie przyjemniejsze a i sałatka będzie lepsza, gdyż wszystkie warzywa zostaną idealnie poszatkowane, co jest niemal niemożliwe przy użyciu zwykłego noża.

PATELNIE

Przygotowując niemal każde danie, będzie nam potrzebna porządna patelnia. Czym się ona charakteryzuje? Po pierwsze, musi być pokryta powłoką nieprzywierającą. Nic nie denerwuje bardziej w kuchni, niż kotlet, który "przykleił się" do patelni. Częstym sposobem na sprawdzenie czy dana patelnia będzie dobrym zakupem, jest sprawdzenie jej wagi - jest to sposób prosty, ale skuteczny. Porządna patelnia powinna mieć swój ciężar. Przez to wolniej się nagrzewa, ale dłużej utrzymuje ciepło, oraz rozprowadza je równomiernie.patelnia

GARNKI

Poszukując dobrego zestawu garnków, należy się przede wszystkim zastanowić, do czego będą nam potrzebne. Niemożliwe jest wybranie jednego uniwersalnego garnka. Należy mieć zarówno kilka wielkości garnków, jak i również kształtów. Niskie garnki świetnie sprawdzą się w przygotowaniu małej ilości sosów, czy ugotowaniu jajka na miękko/twardo. Jednakże chcąc ugotować makaron na spaghetti warto zaopatrzyć się w wysoki garnek - taki jaki od lat używany jest w ojczyźnie makaronu.

garnek

ZMYWARKA

Po całym dniu gotowaniu najmniej ochoty mamy na zmywanie. Dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednią zmywarkę. Najczęściej przy wyborze zmywarki jesteśmy ograniczeni miejscem w naszej kuchni, ale nawet w momencie, w którym nasza zmywarka musi być dość wąska, to możemy dobrać wewnętrzne koszyki w taki sposób, że bez problemu umyjemy w niej wszystkie niezbędne kuchenne narzędzia i akcesoria kuchenne.

zmywarka

Podsumowując, wybierając wyposażenie kuchni, często jesteśmy ograniczeni wielkością i kształtem naszej kuchni, ale korzystając z pomocy profesjonalistów oraz asortymentu odpowiednich sklepów z akcesoriami kuchennymi, jesteśmy w stanie stworzyć kuchnię naszych marzeń niemal w każdym miejscu. Trzeba pamiętać aby wybierać urządzenia i akcesoria gastronomiczne dobrej jakości od renomowanych producentów, aby służyły nam przez długi czas.

Polecane strony

Gastro-Pol
Sklep gastronomiczny

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady