Jak kroić cebulę bez łez - sprawdzone sposoby

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Nie lubisz kroić cebuli, bo zawsze doprowadza Ciebie to do płaczu? Poznaj sprawdzone sposoby jak kroić cebulę bez łez.

Cebula

Przeczytaj do końca - najlepszy naszym zdaniem sposób umieściliśmy na końcu!

Sposób nr 1: Używaj ostrego noża

Podstawą krojenia cebuli bez łez jest ostry nóż. Niezbyt ostry nóż powoduje zgniatanie włókien cebuli i wydzielanie większej ilości oparów, które drażniąc nos i oczy powodują łzawienie.

Sposób nr 2: Włóż cebulę na 10-15 minut do zamrażalnika

Schłodzenie cebuli spowoduje, że podczas krojenia będzie wydzielać znacznie mniej oparów, a tym samym nie będzie tak bardzo drażnić Twoich oczu.

Sposób nr 3: Krój cebulę zanurzoną w wodzie

Kolejny sposób na na pozbycie się szczypiących oparów polega na zanurzeniu cebuli w wodzie i krojeniu jej pod wodą - w ten sposób opary nie przedostają się do powietrza i nie są w stanie dotrzeć do Twoich oczu i nosa.

Możesz także przetrzymać cebulę przez jakiś czas w wodzie, najlepiej z dodatkiem soli, następnie wyjąć ją i pokroić na desce. Zamoczona cebula będzie wydzielać mniej oparów.

Sposób nr 4: Posmaruj deskę octem

Innym sposobem poradzenia sobie z oparami jest posmarowanie deski octem. Ocet neutralizuje działanie kwasu zawartego w oparach cebuli, dzięki czemu powinno mniej szczypać.

Sposób nr 5: Żuj gumę podczas krojenia cebuli

Najlepszy i potwierdzony przez nas sposób, to ... żucie gumy podczas krojenia cebuli. Trudno wnikać mechanizm działania tego sposobu, ale faktem jest, że to działa!

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady