Jak zrobić listę zakupów

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Czy wybierając się na zakupy spożywcze korzystasz z listy zakupów? Jeżeli nie, to powinieneś zacząć. Jeżeli już korzystasz, to przeczytaj naszą poradę jak robić to szybciej, łatwiej i efektywniej.

Po co robić listę zakupów?

Podstawowy powód jest prosty: żeby pamiętać, co kupić. Ale tak naprawdę powodów jest więcej - dzięki liście zakupów:

 • Twoje zakupy zajmą o wiele mniej czasu, bo nie będziesz musiał się zastanawiać czego potrzebujesz,
 • Oszczędzisz pieniądze nie kupując niepotrzebnych rzeczy, a przede wszystkim artykułów, które masz już w swojej lodówce,
 • Nie zapomnisz niczego, dzięki czemu oszczędzisz czas, pieniądze i nerwy (będziesz miał w domu co potrzebujesz i nie będziesz musiał wracać się do sklepu).

Jak robić dobrą listę zakupów, tak, aby nie zajmowało to Tobie dużo czasu i pozwoliło na szybkie i przyjemne zakupy?

1. Zrób listę "szablon"

Wiele artykułów kupujesz regularnie i jedyne co jest potrzebne, to sprawdzenie przed wyjściem stanu zapasów. Zawartość takiej listy jest uzależniona od Twoich nawyków, liczby osób dla której kupujesz i innych czynników. Przykładowo na takiej liście mogą znaleźć się takie rzeczy jak:

 • Pieczywo
 • Owoce
 • Warzywa
 • Wędliny
 • Mleko
 • Masło
 • Jogurty
 • Ręczniki papierowe
 • Papier toaletowy

2. Sprawdź, co masz w domu

Przed wyjściem na zakupy koniecznie sprawdź lodówkę i spiżarnię - zobacz co masz, co się kończy, czego brakuje. W ten sposób zaoszczędzisz pieniądze i unikniesz wyrzucania do śmieci przeterminowanych produktów, a dodatkowo szybko uzupełnisz listę o większość potrzebnych artykułów.

3. Uporządkuj listę zgodnie z układem sklepu

W każdym sklepie towary pogrupowane są w ramach działów: stoisko z pieczywem, stoisko z warzywami, stoisko z wędlinami itd. Planując wizytę w konkretnym sklepie (a większe zakupy spożywcze większość z nas robi zazwyczaj w tym samym sklepie) powinieneś przynajmniej pogrupować artykuły wg działu, a idealnie uporządkować całą listę zgodnie z Twoją trasą jaką odbywasz podczas zakupów. 

W ten sposób o wiele łatwiej będzie Tobie korzystać z listy: nie będziesz musiał jej czytać całej za każdym razem i trudniej będzie cokolwiek z niej pominąć na zakupach. Podczas zakupów będziesz przechodził przez kolejne pozycje od góry do dołu listy odhaczając kolejne artykuły.

4. Skorzystaj z aplikacji na smartfony

 Listę możesz napisać długopisem, albo wydrukować na drukarce. W obecnych czasach najlepszym sposobem jest jednak skorzystanie ze smartfona - zarówno na iPhone, telefony z systemem Android oraz telefony z systemem Windows znajdziesz szeroki wybór aplikacji, ktore pozwalają na łatwe tworzenie i posługiwanie się listą zakupów.

Zobacz poniższe aplikacje i wybierz najlepszą dla siebie - aplikacje znajdziesz w sklepie aplikacji właściwym dla Twojego systemu:

 1. Google Keep - to bezpłatna aplikacja dostępna zarówno poprzez przeglądarkę WWW jak i na wszystkie smatfony. Aplikacja służy tak naprawdę do tworzenia różnych notatek, w tym pozwala na łatwe tworzenie listy zakupów, którą możemy łatwo udostępnić innym osobom i korzystać z niej w tym samym czasie.
 2. Listonic - to polska aplikacja przeznaczona do tworzenia list zakupów, która posiada wiele ciekawych i bardzo przydatnych funkcji, m.in. autouuzpełnianie, kolorowe ikonki, liczba produktów itp. Listę można współdzielić z innymi. W wersji bezpłatnej irytujące mogą być reklamy.
 3. Bring! Shopping List - to kolejna bezpłatna aplikacja umożliwiająca tworzenie współdzielonej listy zakupów. Aplikacja podpowiada najczęściej kupowane produkty w poszczególnych kategoriach i pozwala na szybkie przygotowanie listy zakupów.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady