Jak zrobić popcorn

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Popcorn to smaczna i zdrowa przekąska, pod warunkiem, że nie przesadzimy z dodatkami. Dlatego najlepiej popcorn przyrządzić samemu w domu!

Popcorn - prażona kukurydza

Prażona kukurydza zawiera dużo przeciwutleniaczy (antyoksydantów), które chronią nasz organizm przed wolnymi rodnikami - cząsteczkami przyczyniającymi się do szybszego starzenia oraz powstawania nowotworów. Popcorn zawiera znacznie więcej antyoksydantów niż owoce i warzywa,  jest także bogaty w błonnik (co to jest błonnik i dlaczego jest ważny), który poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego, a dodatkowo szybko zapełnia żołądek przy niskiej kaloryczności i zawartości węglowodanów.

Problem w tym, że gotowy popcorn, a także ten sprzedawany w papierowych torebkach do zrobienia w kuchence mikrofalowej zawiera zazwyczaj mnóstwo niezdrowych dodatków, takich jak duże ilości soli i cukru. Dlatego też najlepiej przygotować popcorn samemu w domu.

Popcorn możemy zrobić w mikrofalówce albo na patelniu lub w garnku. 

Popcorn na patelni lub w garnku

Potrzebujesz:

  • garnek lub patelnię wraz z pokrywką,
  • olej,
  • kukurydzę,
  • ulubione dodatki, np.: sól, masło

Garnek lub patelnia powinny być odpowiednio duże, aby pomieścić popcorn już po uprażeniu. Pokrywka jest potrzebna, ponieważ inaczej strzelające ziarna kukurydzy będą latać po całej kuchni.

Wlej olej i dodaj sól wg swoich preferencji, wymieszaj. Rozgrzej olej, po czym wsyp ziarna kukurydzy, przykryj pokrywką. Wkrótce pierwsze ziarna zaczną strzelać. Po ok. 5 minutach, kiedy ziarna będą strzelać coraz rzadziej zdejmij garnek z ognia i przesyp gotowy popcorn do miski. Teraz możesz dodać pozostałe ulubione składniki, np. masło.

Popcorn z kuchenki mikrofalowej

Najprostszym sposobem jest przyrządzenie popcornu w mikrofalówce. W tym celu potrzebujesz żarodoodporne naczynie wraz z pokrywką - pamiętaj, aby było przeznaczone do używania w kuchence mikrofalowej (np. żadnych metalowych elementów - przeczytaj co powinieneś wiedzieć o używaniu kuchenki mikrofalowej), możesz także kupić specjalną papierową torebkę.

Wsyp popcorn do naczynia i wstaw na najwyższej mocy. Popcorn powinien być gotowy po ok. 2-3 minutach (w zależności od mocy). Aby uniknąć przypalenia wyłącz kuchenkę w momencie kiedy popcorn strzela coraz rzadziej.

Smacznego!

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady