Jak napisać list miłosny?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Uczucia do najbliższej sercu osoby można wyrażać na różne sposoby. Jednym z nich, niezwykle romantycznym jest napisanie listu miłosnego. Oto wskazówki, jak powinien wyglądać taki list.

Ważna jest forma

List miłosny należy pisać na eleganckim papierze listowym bez zbędnych ozdobników. Nie należy używać przesadnie wzorzystej papeterii i kolorowych pisaków, gdyż odwrócą uwagę od tego, co jest najważniejsze. List musi być napisany odręcznie; absolutnie nie wolno używać do tego celu komputera - ma to być osobisty list, a nie oficjalny dokument.

i treść

Warto wykazać się oryginalnością i pomysłowością, ale przede wszystkim szczerością. Aby napisać o tym, co najbardziej ceni się w tej drugiej osobie i za co tak naprawdę się ją kocha/szanuje/podziwia należy użyć słów płynących prosto z serca. Chcąc jeszcze bardziej podkręcić atmosferę, warto wyrazić również swoje marzenia/pragnienia (bez nawiązań erotycznych). W liście miłosnym powinny znaleźć się odpowiednie słowa, których oczywiście nie należy powtarzać. Oto kilka propozycji: serce, gwiazdy, kochanek, kochany, wspaniały, zmysłowy, cudowny, marzenia, pragnienia, sny, pieszczoty, pocałunki.

Najważniejsze elementy listu miłosnego:

1. Powitanie

Bardzo starannie należy określić formę zwracania się do ukochanej osoby. Można użyć jej imienia, np.: "Najdroższa Anno", "Mój Kochany Piotrze" lub czułego/pieszczotliwego określenia, np.: "Mój Słodki Misiaczku", "Moja Najukochańsza Żabko, "Mój Aniołku", itp.

2. Część główna

Warto napisać, w jaki sposób zmieniło się życie po spotkaniu tej drugiej osoby (można wspomnieć kiedy i w jakich okolicznościach to nastąpiło). Można również przypomnieć najpiękniejsze, wspólnie spędzone chwile i opisać tęsknotę, jaka towarzyszy choćby najkrótszemu rozstaniu.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby we własne zdania wpleść kilka cytatów ulubionego artysty, najdroższej sercu osoby - na pewno będzie to dodatkowy atut. Odpowiednie na tę okazję wiersze i piosenki można znaleźć w Internecie; dla przykładu: "Każdym dniem każdą z chwil, Jesteś częścią mnie", "Jeśli prawdziwa miłość przenosi góry, to moja miłość do Ciebie zmieni układ planet", " Lubię samotność, ale tylko we Dwoje", itp.

3. Zakończenie

Kończąc list miłosny należy uczynić pozytywny wydźwięk. Pożegnanie powinno być romantyczne, dlatego oprócz własnego imienia warto dodać coś osobistego, np.: "Twój/Twoja na zawsze", " Będę śnić o Tobie, Kochanie", itp. Należy unikać stwierdzeń typu: "Na pewno masz mnie teraz za wariata/wariatkę" - zakończenie musi być optymistyczne.

Po napisaniu listu, należy włożyć go do starannie zaadresowanej koperty, kolorystycznie dobranej do papeterii. Można też dołączyć coś wyjątkowego od siebie, np.: ususzony kwiatek lub bilet do kina z pierwszej wspólnej randki.

Przekazanie listu miłosnego również powinno być wyjątkowe - można go wsunąć pod drzwi ukochanej osoby albo podać jako deser po romantycznej kolacji.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady