Poznaj nowy zabieg na przebarwienia!

media  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Wakacyjne pamiątki to nie tylko miłe wspomnienia i piękne zdjęcia. Często to właśnie po urlopie zaczynasz dostrzegać pojawiąjące się przebarwienia na skórze. Jak radzić sobie z tymi zmianami oraz z jakich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej korzystać po lecie, wyjaśnia specjalista chirurgii plastycznej, wieloletni praktyk medycyny estetycznej, dr n. med. Tadeusz Witwicki.

Po pierwsze: fotoprotekcja

W okresie powakacyjnym, kiedy narażałyśmy naszą skórę na nadmierne oddziaływanie promieni słonecznych UVB oraz UVA mogą pojawić się przebarwienia, jaki temu zapobiegać? Przede wszystkim – i zawsze warto o tym przypominać – jeśli wychodzimy na słońce, powinniśmy być na to przygotowani. W okresie silnego promieniowania zwykły krem nie wystarczy, należy stosować filtry przeciwsłoneczne, które chronią przed promieniami. Zresztą filtry trzeba stosować nawet w pochmurne dni, ponieważ również wtedy promieniowanie ultrafioletowe przenika przez chmury. Jeśli zapominamy o odpowiedniej pielęgnacji, narażamy się na promieniowanie, którego efektem jest fotostarzenie skóry i przebarwienia – mówi dr n. med. Tadeusz Witwicki.

Jaki wybrać zabieg?

Uszkodzenia posłoneczne w zależności od ich głębokości w skórze łatwo usunąć w gabinecie. Aby się z nimi uporać warto wybrać zabieg, który nie tylko usunie zmiany pigmentacyjne na skórze, ale również zregeneruje skórę po lecie. Warto spojrzeć na zabiegi o szerokim spektrum działania, np. redermalizację, czyli zabieg odmładzający, poprawiający stan cery potrądzikowej i wyrównujący przebarwienia, o których wcześniej rozmawialiśmy. W zabiegu tym stosuje się preparaty Xela Rederm®, które wykorzystując synergiczne działanie bursztynianu sodu i kwasu hialuronowego, wywierają wpływ na wszystkie patogenetyczne mechanizmy starzenia się skóry. W zależności od stężenia preparatu, redermalizacja może być stosowana do różnych problemów. W mniejszym stężeniu z zabiegu mogą korzystać osoby już po 28. roku życia, które chcą korygować pierwsze oznaki starzenia się skóry, jak pogorszenie się kolorytu cery, dynamiczne zmarszczki oka czy zmiany potrądzikowe i blizny. Z kolei preparat Xela Rederm® 1,8% pozwala osiągnąć dobre rezultaty przy
wyraźnych już zmarszczkach mimicznych o różnej głębokości i nasilonych zmianach w wyglądzie twarzy związanych z wiekiem. Najsilniejszy preparat o stężeniu 2,2% przeznaczony jest dla osób po  35. roku życia do korekcji głębokich zmarszczek i odbudowy strefy okołowargowej – tłumaczy dr
Witwicki. – Pełna kuracja składa się z 3-4 zabiegów, wykonywanych w odstępach 2-3 tygodni. Pierwsze efekty widać już po 2 tygodniach od zabiegu, a po serii wskazane jest ich powtarzanie co kilka miesięcy, aby uzyskać trwały efekt promiennej i odmłodzonej skóry – dodaje.

Co powinnaś wiedzieć?

Czy przebarwienia na twarzy likwidujemy tymi samymi metodami co te np. z okolic dekoltu czy reszty ciała? Przebarwienia słoneczne zwykle pojawiają się na twarzy, zwłaszcza na nosie, czole i policzkach, ale także na dekolcie i dłoniach. Bez względu na umiejscowienie przebarwień do ich redukcji możemy zastosować preparaty wybielające, peelingi chemiczne, terapie laserowe lub mezoterapię z wykorzystaniem produktu rozjaśniającego przebarwienia – tłumaczy dr Witwicki. Pamiętaj również, że w trakcie kuracji powinnaś także korzystać z odpowiedniej fotoprotekcji, dzięki temu będziesz mogła w pełni cieszyć się efektami zabiegu.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady