Jesienna pielęgnacja skóry – o tym warto pamiętać!

media  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Jesienią skóra potrzebuje regeneracji. Jak ją pielęgnować, na co zwrócić uwagę i jakie wybrać zabiegi, aby przywrócić jej dobrą kondycję? Wyjaśniamy wraz z dr Ewą Rybicką z kliniki Estetica Nova.

Zacznij od diety

Po intensywnej ekspozycji na słońce w naszej skórze zachodzą niekorzystne zmiany, przyspieszające procesy starzenia. Aby je spowolnić należy rozpocząć od zastosowania właściwej diety, to podstawa, aby cieszyć się zdrową i zadbaną cerą. W świeżych owocach i warzywach zawarte jest niemal wszystko, czego potrzebuje zmęczona i wysuszona po lecie skóra. Potrzebne są nam takie antyoksydanty jak witamina C i E oraz działająca przeciwstarzeniowo witamina A - mówi dr Ewa Rybicka.

 

Wypróbuj domową maseczkę

Jeśli chciałabyś poprawić stan swojej cery warto zastosować domowe maseczki, które będą wspomagać nawilżenie skóry. Te przygotowane z owoców i warzyw są bogatym źródłem cennych witamin. Aby były skuteczne należy pamiętać jednak o kilku zasadach ich przygotowywania. Po pierwsze zawsze wybieraj świeże owoce i warzywa, najlepiej uprawiane bez użycia nawozów sztucznych. Przed użyciem dokładnie je umyj i nie usuwaj skórki, gdyż tuż pod nią znajduje się najwięcej witamin. Składniki maseczki mieszaj w naczyniach z porcelany lub plastiku, unikaj metalowych naczyń i sztućców, gdyż mogą wchodzić w reakcje z kwasami owocowymi, zmniejszając skuteczność terapii.

 

Pielęgnuj kosmetykami

Po lecie warto zastosować kosmetyki z witaminą C, np. serum aktywne, które będzie działać antyoksydacyjnie, powodując rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu skóry. Pamiętaj również o kremach z filtrem (np. 30 SPF), uchroni Cię to przed powstawaniem przebarwień. Nie zapominaj o kremach nawilżających. Jesień to dobry moment, aby wprowadzić pod krem na noc serum z retinolem. Na początek o stężeniu 0,5%, aby skóra przyzwyczaiła się do witaminy A, potem stopniowo używając wyższych stężeń.

 

Pozbądź się przebarwień

Jesienią do gabinetów medycyny estetycznej zgłasza się wielu pacjentów z problemem pojawiających się przebarwień. - Nadmierna ekspozycja skóry na słońce latem, przyjmowanie leków fotouczulających czy zaburzenia hormonalne, powodują zwiększoną aktywność melanocytów, tworząc nieestetyczne, trudne do leczenia przebarwienia. Z tymi trudnymi najłatwiej poradzą sobie zabiegi laserowe. Światło lasera rozgrzewa komórki barwnikowe i uszkadza je. W kolejnym etapie są one naturalnie wydalane z organizmu. Po zabiegu przebarwienie zazwyczaj najpierw ciemnieje, ale po ok. 2 tygodniach znika - mówi dr Ewa Rybicka. Natomiast kiedy myślisz nie tylko o usunięciu przebarwień, ale także głębszym złuszczeniu i poprawie jakości skóry doskonale sprawdzi się Perfect Derma Peel, który powoduje rozjaśnienie kolorytu skóry i plam barwnikowych. To pierwszy na świecie peeling zawierający Glutation, którego zadaniem jest zwalczanie wolnych rodników, wzmocnienie komórek skóry oraz hamowanie produkcji melaniny, a przez to blokowanie powstawania nowych przebarwień - tłumaczy dr Rybicka.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady