Wejdź w nowy rok ze szczupłą sylwetką

media  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Nowy rok to dla większości z nas okazja do dokonania zmian w swoim życiu - statystyki wskazują, że nawet 55% Polaków deklaruje noworoczne postanowienia. Najpopularniejsze obietnice od lat pozostają niezmienne - wśród nich króluje wyszczuplenie sylwetki. Okazuje się jednak, że tylko 8% osób realizuje swoje postanowienia. Jeśli do tej pory ten problem dotyczył także Ciebie - sprawdź, co możesz zrobić, by skutecznie zrzucić zbędne kilogramy.

Twój entuzjazm znika po kilku tygodniach od Nowego Roku? Szybko rzucasz karnet na siłownię w kąt i wracasz do dawnych nawyków żywieniowych? Sposobem na trwałe i pewne rezultaty może być więc… medycyna estetyczna. Jakie zabiegi warto rozważyć?

Ultraskin II - bezoperacyjny lifting ciała

Zabieg Ultraskin II polega na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych wysokiej częstotliwości (tzw. technologia HIFU) - rezultat jest uzależniony od głębokości, na jakiej deponowana jest energia. Pozwala więc uzyskać efekt liftingu, czyli ujędrnienia i wygładzenia skóry, lecz także umożliwia konturowanie ciała poprzez usunięcie miejscowych złogów tkanki tłuszczowej. Fale ultradźwiękowe prowadzą do rozpadu adipocytów, a co za tym idzie -  redukują komórki tłuszczowe, które są następnie absorbowane i usuwane z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. Zniszczone zostają przy tym jedynie komórki tłuszczowe, bez żadnej szkody dla innych tkanek, które krystalizują się w dużo niższej temperaturze - wyjaśnia dr n. med. Ewa Żabińska z Centrum Medycyny Estetycznej Czas Kobiety w Krakowie.

Zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny - nie narusza bowiem ciągłości naskórka i nie wymaga znieczulenia czy późniejszej rekonwalescencji. Trwa około 60 minut. Bezpośrednio po jego wykonaniu można wrócić do codziennej aktywności. Efekty pojawiają się już po pierwszym zabiegu i utrzymują się nawet przez 5 lat.

Kriolipoliza Cristal - zimno w służbie pięknej sylwetki

Cristal to z kolei nieinwazyjny zabieg polegający na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej przy pomocy niskiej temperatury. Komórki tłuszczowe zostają zamrożone, w wyniku czego ulegają rozpadowi i usunięciu z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego - mówi dr Beata Kociemba z kliniki Beauty Derm. Kriolipoliza może być stosowana na różnych obszarach ciała - na brzuchu, boczkach, biodrach, udach, ramionach, a nawet kolanach czy podbródku.

Na początku na wybrany obszar ciała lekarz aplikuje żel, który chroni przed odmrożeniem, a następnie przykłada w to miejsce odpowiedni aplikator. Urządzenie zasysa fałdę skóry wraz z tkanką tłuszczową i rozpoczyna mrożenie. Zabieg trwa około 60 minut i nie wymaga późniejszej rekonwalescencji. U niektórych pacjentów może wystąpić zaczerwienienie czy lekkie zasinienie, jednak objawy te szybko ustępują i nie powodują wyłączenia z normalnej aktywności. Końcowy efekt jest widoczny po upływie 6-10 tygodni.

 

Pamiętaj! Wyszczuplające zabiegi medycyny estetycznej - wbrew często powtarzanym opiniom - nie muszą być bolesne i inwazyjne. Nowoczesne technologie pozwalają na uzyskanie pożądanego efektu w sposób bezpieczny i komfortowy.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady