Wszystko, co powinnaś wiedzieć o kriolipolizie

media  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Zamrażanie tkanki tłuszczowej i pozbywanie się jej z wybranych partii ciała raz na zawsze. Tak w telegraficznym skrócie można określić zabieg kriolipolizy. Jak wygląda jego przebieg? Na jaki typ tkanki tłuszczowej się poleca taki zabieg i jakich efektów się po nim spodziewać?

Jakie problemy pomoże rozwiązać kriolipoliza?

Na jakie problemy stosuje się kriolipolizę? Poleca się ją do usuwania opornej na diety i ćwiczenia, miejscowej tkanki tłuszczowej. Zwykle tej procedurze poddaje się podwójne podbródki, boczki, fałdki na brzuchu, plecach czy zwis nad kolanem. Zabieg nie jest polecany osobom otyłym, ponieważ nie rozwiązuje problemu odchudzania się, służy do miejscowej korekty niechcianego „tłuszczyku”. Kriolipolizy nie można więc traktować jak zabiegu odchudzającego, ale bardziej jako modelowanie sylwetki.

Jak wygląda zabieg?

Najpierw pacjent jest dokładnie obserwowany i badany, czy kwalifikuje się do zabiegu kriolipolizy w danym obszarze ciała. Następnie lekarz, który przeprowadza zabieg, smaruje skórę specjalnym żelem, który chroni skórę przed odmrożeniem i dopasowuje głowicę, którą będzie traktować skórę pacjenta. Głowica zasysa wybrany fragment skóry i tkanki tłuszczowej i ochładza ją. Zamrażany obszar robi się twardy w dotyku, więc tuż po zabiegu przez 5-10 minut lekarz masuje go, aby przyspieszyć metabolizm i drenaż. 

Dlaczego ta technologia jest tak skuteczna?

Technologia zamrażania komórek tłuszczowych nie zawsze kojarzy się pacjentom zbyt dobrze. W rzeczywistości jest to jednak zabieg bezpieczny, który pozwala na w pełni kontrolowane działanie lekarza. Kriolipoliza pozwala w sposób nieinwazyjny, bez skalpela i bez znieczulenia (zabieg jest bezbolesny) usunąć niechciane boczki czy fałdki.– Urządzenie to umożliwia utrzymanie stałej, niskiej temperatury przez cały czas trwania zabiegu, co jest gwarancją uzyskania doskonałych efektów. Zamrażane komórki tkanki tłuszczowej rozpadają się na mniejsze cząstki, lipidy są z nich uwalniane, transportowane przez układ limfatyczny i wydalane – wyjaśnia dr Beata Kociemba z kliniki Beauty Derm.– Jednym z najlepszych do wykonywania kriolipolizy jest urządzenie CRISTAL®, które zawiera aż 5 rodzajów aplikatorów przeznaczonych do różnych mniejszych i większych powierzchni, nawet do podbródka.

Jakie efekty przynosi zabieg?

Kriolipoliza to alternatywa dla zabiegu liposukcji. Pozwala usunąć miejscowy, niechciany „tłuszczyk” na zawsze. I jest doskonałym narzędziem do modelowania sylwetki u osób, które nie kwalifikują się na zabieg liposukcji. Kriolipoliza usuwa podwójny podbródek, zalegający tłuszcz na wewnętrznej stronie ud, ramionach, brzuchu lub tzw. bryczesy oraz wszelki inny miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej. Efekty zabiegu przychodzą stopniowo, komórki tłuszczowe są usuwane z organizmu systematycznie, a końcowy widać po upływie 6-10 tygodni.

Dla kogo jest zabieg kriolipolizy?

Kriolipoliza jest zabiegiem, który można wykonywać w różnych obszarach ciała zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, więc mogą go wykonać również osoby, które nie mogą sobie pozwolić na dłuższą przerwę w pracy. – Kriolipoliza CRISTAL® eliminuje tylko komórki tłuszczowe, nie ingerując w inne tkanki, jest nieinwazyjna, dlatego bezpośrednio po jej przeprowadzeniu można wrócić do codziennych aktywności – dodajedr Beata Kociemba. – Bezpieczeństwo zabiegu gwarantują również specjalne czujniki, które w sposób ciągły kontrolują temperaturę.

 

Ekspert:

dr Beata Kociemba

Instytut Beauty Derm

ul. Domaniewska 22A lok.6

02-672 Warszawa

tel. 0 22 843 40 40

 

www.beautyderm.pl

 

 

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady